V Rabatu nesrečen povratek za Hercog na turnirje WTA 250, Radišić napredovala v četrtfinale
Slovenska teniška igralka Polona Hercog je po manj kot 20 minutah predala obračun 1. kola turnirja v Rabatu. Za Mariborčanko je bil to prvi nastop na turnirju serije WTA 250 po letu 2021. V dvojicah je v četrtfinale napredovala Nika Radišić.

Polona Hercog (217. na WTA) se je v 1. kolu turnirja v Rabatu pomerila proti Madžarki Anni Bondar (58. na WTA). Tekme je bilo na žalost Slovenke konec že po manj kot 20 minutah igre pri rezultatu 1:1, ko je Hercog dvoboj predala.
Za Mariborčanko je bil to prvi nastop na turnirju serije WTA 250 po oktobru 2021, ko je zaigrala v Cluju.
Uspešnejša je bila v Rabatu Nika Radišić, ki je v dvojicah skupaj s Poljakinjo Katarzyno Piter napredovala v četrtfinale. V 1. kolu sta bili igralki s 6:4, 2:6 in 10:7 uspešnejši od domače naveze El Jardi D./Kabbaj Y. V četrtfinalu ju po vsej verjetnosti čaka obračun proti 3. nosilkam turnirja, dvojici Aoyama S./Liang E. S.
WTA 250 Rabat
(Maroko, 283.347$, pesek, zunaj)
1. kolo: Hercog P. (Slo) – Bondar A. (Mad) 1:1* predaja
Dvojice
1. kolo: Piter K./Radišić N. – El Jardi D./Kabbaj Y. 6:4, 2:6, 10:7
Četrtfinale: Piter K./Radišić N. – ? [20.5.]
- 2. moška članska liga: V Šentjurju boj za prvoligaško vstopnico - 12 junija, 2026
- WTA 125: Italijanka v Modeni zaustavila Tamaro Zidanšek - 12 junija, 2026
- Žiga Šeško na svetovni jakostni lestvici skočil na 4. mesto - 11 junija, 2026
- 2. moška članska liga: V Šentjurju boj za prvoligaško vstopnico - 12 junija, 2026
- WTA 125: Italijanka v Modeni zaustavila Tamaro Zidanšek - 12 junija, 2026
- Žiga Šeško na svetovni jakostni lestvici skočil na 4. mesto - 11 junija, 2026
