V Portorožu diši po slovenskem polfinalu

Rolo v četrtfinalu čaka obračun z 8. nosilcem. (Foto: Facebook/Tenis Slovenija)

Na turnirju serije Challenger v Portorožu smo na praznični četrtek dobili vseh 8 četrtfinalistov v posamični konkurenci. Med njimi se po pričakovanjih nahajata tudi glavna slovenska aduta, Aljaž Bedene in Blaž Rola. Se bosta za finalno vstopnico pomerila kar med seboj?

V osmini finala domačega turnirja je Slovenija imela tri svoje predstavnike. Kot prvi se je na teren podal Tomas Lipovšek Puches, ki je tekmo proti Artemu Dubrivnyyju pričel odlično in v prvem nizu povedel s 5:2. 20-letni Rus, ki velja za 487. tenisača sveta, se je še do časa pobral, prvi niz dobil po podaljšani igri, v drugem pa Slovencu trikrat odvzel servisno igro in si kot prvi priboril četrtfinalno vstopnico.

Uspešnejša od Lipovška sta bila Blaž Rola in Aljaž Bedene. Kljub temu, da se na ATP lestvici višje nahaja nasprotnik Bedeneta, bi se lahko reklo, da je imel na papirju težjo nalogo Ptujčan. Slednjemu je namreč nasproti stal Bosanec Aldin Setkić, sicer 544. igralec sveta, ki je še manj kot dve leti nazaj na ATP lestvici zasedal 165. mesto.

Tako Rola kot tudi Bedene proti svojima nasprotnikoma na koncu nista imela nobenih večjih težav. Od turnirske zmage v Portorožu ju sedaj ločijo še tri zmage, že od žreba glavnega dela turnirja pa je jasno, da se trenutno najboljša Slovenca ne bosta mogla pomeriti v finalu. V kolikor bosta uspešna v četrtfinalu, se bosta namreč med seboj pomerila že na naslednji stopnički – v polfinalu.

Bedenetu bo v četrtfinalu nasproti stal Slovak Lukas Klein (343. igralec sveta), Roli pa Roman Safiullin (233. igralec sveta).

Challenger Portorož (Slovenija, €46.600, trda podlaga), posamezno, osmina finala
Dubrivnyy A. (Rus) – Lipovšek P. T. (Slo) 7:6(2), 6:3
Bedene A. (Slo/1) – Mukund S. K. (Ind) 6:2, 6:2
Rola B. (Slo/3) – Setkić A. (Bih) 6:1, 6:4