V Miamiju ista zgodba kot v Dubaju: Bedene mimo Italijana do Japonca

Aljaž Bedene je po treh nizih strl odpor Italijana. (Foto: Twitter)

Aljaž Bedene je v zadnjem srečanju četrtega tekmovalnega dne na turnirju serije ATP 1000 v Miamiju po treh nizih strl odpor Italijana Thomasa Fabbiana. Po dveh urah in 39 minutah je bilo 7:6(5), 1:6 in 6:3.

Najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec dvoboja proti 178. igralcu sveta ni pričel najbolje. Italijan, ki je v Miamiju že uspešno odigral dva kvalifikacijska obračuna, je deloval bolje in hitro povedel s 5:1. Ko je vse kazalo, da bo Thomas Fabbiano prepričljivo osvojil prvi niz, je Ljubljančan pripravil preobrat. V 9. in 10. igri je skupaj ubranil tri set žogice in rezultat sprva poravnal na 5:5, kasneje pa bil uspešen še v tie-breaku. Tudi v drugem nizu je Italijan povedel s 5:1, a tokrat te prednosti ni zapravil. Dvoboj je popeljal v tretji niz, kjer je bil Bedene zanesljiv pri točkah po zadetem prvem servisu (15/16) in upravičil vlogo favorita.

Bedene si je z zmago proti Italijanu priboril nov obračun proti Keiju Nishikoriju (39. igralec sveta), s katerim se je pomeril že pred tednom dni v Dubaju. Japonec, ki je bil v 1. kolu Miamija prost, je takrat dvoboj dobil s 6:4 in 6:4. V kolikor se bo Slovenec tokrat želel oddolžiti Japoncu, bo v polje moral zadeti več prvih servisov, kot mu je to uspelo proti Italijanu (47 %).

V četrtek sta na Floridi zaigrali tudi Andreja Klepač in Tamara Zidanšek, ki sta prvič združili moči na uradni tekmi. Vseslovenska naveza je z rezultatom 7:6(2), 1:6 in 6:10 klonila proti 5.-postavljeni dvojici Aoyama S./Shibahara E.