[V LOV NA TOČKE] Artnak v Romuniji s povabilom organizatorja, v Krškem in Domžalah več kot 40 slovencev

Miha Vetrih se bo preizkusil na turnirju serije ITF WTT PRO na Češkem. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Na spletnem portalu Teniskisvet.si nadaljujemo z rubriko “V lov na točke”, v kateri vsak teden preverimo, kje se bodo v prihodnjem tednu potili slovenski predstavniki. Slovenke ta teden nabirajo točke po celotni Evropi, največ jih je na turnirjih v Italiji.  

Miha Vetrih se bo preizkusil na turnirju serije ITF WTT PRO na Češkem. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

WTA 

Prihodnji teden bo WTA turnir serije 125 potekal v Parmi, kjer se v žrebu nahajata 2 slovenski predstavnici, in sicer Kaja Juvan, ki je postavljena za 6. nosilko turnirja, ter Dalila Jakupović. 

125K Parma LADIES OPEN (Parma, pesek, zunaj)
Kaja Juvan
Dalila Jakupović


CHALLENGER 

V prihodnjem tednu bodo turnirji serije Challenger potekali v Saint-Tropezu (Francija), Sibiu (Romunija), Columbusu (ZDA), Antofagasti (Čile) in Bad Waltersdorfu (Avstrija). Blaž Rola bo nastopil v kvalifikacijah turnirja v Avstriji, mladi Bor Artnak pa je prejel posebno povabilo organizatorja za nastop na turnirju v Romuniji. 

CH125 Bad Waltersdorf (Avstrija, pesek, zunaj)
Blaž Rola (kvalifikacije) 

CH75 Sibiu (Romunija, pesek, zunaj)
Bor Artnak 


ITF – WTT PRO 

Na ITF turnirjih bomo v tem tednu lahko dve Slovenki spremljali na turnirju v Bolgariji. Edini moški predstavnik je Miha Vetrih, na turnirju v Pardubicah. 

M25 Pardubice (Češka, pesek, zunaj)
Miha Vetrih (kvalifikacije) 

W40 Pazardzhik (Bolgarija, pesek, zunaj)
Polona Hercog (kvalifikacije)
Nika Radišić (kvalifikacije) 

W25 Santa Margherita Di Pula (Italija, pesek, zunaj)
Živa Falkner 

W25 Slobozia (Romunija, pesek, zunaj)
Pia Lovrič (kvalifikacije) 


ITF – WTT JUNIORS 

Na mladinski ITF turneji bomo prihodnji teden največ slovenskih predstavnikov spremljali na domačem turnirju v Domžalah.  

J60 Mauritius (Mauritius, trda, zunaj) 
Zala Bizjak 

J30 Tirana (Albanija, trda, zunaj)
Kaja Najzer 

J30 Domžale (Slovenija, pesek, zunaj)
Max Stollecker
Luka Videnović
Blaž Šteblaj
Miha Bajželj
Matic Hribar
Marko Požonec
Marko Retelj
Nal Sok
Gašper Matijašič
Klemen Škorjanc
Jure Šiftar
Klas Gorenšek
Nikolas Car
Mark Bečirovič Novak (kvalifikacije)
Žan Fris (kvalifikacije)
Boris Barjaktarević (kvalifikacije)
Liam Lungarič (kvalifikacije)
Leon Šmarčan (kvalifikacije)
Luka Petrović (kvalifikacije)
Jošt Pečovnik (kvalifikacije)
Rok Koblar (kvalifikacije)
Jernej Ploj (kvalifikacije)
Matic Surla (kvalifikacije)
Niki Gaber Bole (kvalifikacije)
Jure Božič (kvalifikacije)
Blaž Železen (kvalifikacije)
Jan Bukovec (kvalifikacije)
Marko Čačkov (kvalifikacije)
Rok Kovačič (kvalifikacije)
Luka Boh (kvalifikacije)
Jakob Lah (kvalifikacije)
Gašper Škof (kvalifikacije)
Beti Butina Jazbec
Lija Mumlek
Eva Cikajlo
Zoja Peternel
Julija Bogatin
Mia Sara Ribnikar
Anamari Žnuderl
Kaja Kadak Ocvirk
Pika Doberlet
Zala Vnuk
Ajda Dovnik
Ana Julija Ažnoh
Luisa Fusil
Katrin Dirnbek
Ana Stojaneva
Eva Zalokar
Jerca Fleischman (kvalifikacije)
Špela Sedej (kvalifikacije)
Alja Širovnik (kvalifikacije)
Ema Mastnak (kvalifikacije)
Aja Tanko (kvalifikacije)
Neža Rogl (kvalifikacije) 


TENNIS EUROPE 

Tudi na turnirjih Tennis Europe v prihodnjem tednu ne bo manjkalo slovenskih predstavnikov. Največ jih bo nastopilo na domačem turnirju v Krškem.

U12 Krško Open (Slovenija, 2. kat., pesek, zunaj)
Nera Andrejaš
Stela Antolinc
Naja Aršič
Brina Bohorič
Jaka Brolih
Nikolas Brkić Strman
Nik Brumen
David Čeč
Liam Tim Čeč
Teo Cvetko
Ivona Dirnbek
Lukas Flego
Elina Grabljevec
Loti Hribernik
Val Hriberšek
Dilan Komočar
Enej Kralj
Jan Miklavžin
Brina Milovanović Stamejčič
Val Mlakar
Val Mežan
Aljaž Može
Sara Miklavžin
Tia Markl
Eva Petek
Mark Pavčič
Ava Pegam
Luka Požonec
Sofija Petrič
Živa Perendija
Hana Peterlin Pahor
Zala Šmarčan
Mark Škundrić
Lina Sarhatlič
Tinkara Sep
Isa Vreže
Gašper Zorčič