URESNIČILE SO SE JI SANJE: Belinda Benčič najboljša v Tokiu

Belinda Benčič (Foto Tennis Now)

Belinda Benčič je povedala, da ji je pred osvojeno zlato medaljo na olimpijskih igrah v Tokiu pisal tudi Roger Federer, ki letos na velikem turnirju ni nastopil, je pa zato budno spremljal vsak korak sonarodnjakinje: “Roger Federer mi je pred finalom zjutraj poslal sporočilo: ‘Danes je dober dan, da se ti uresničijo sanje.’

In tako se je tudi zgodilo. Belinda Benčič je v finalu teniškega turnirja na olimpijskih igrah v Tokiu s 7:5, 2:6 in in 6:3 premagala Čehinjo Marketo Vondrousovo in osvojila tretje zlato olimpijsko odličje v tenisu za Švico, prvo med posameznicami. Benčičeva je v nedeljo igrala za drugo zlato še v dvojicah, a sta z Viktorijo Golubič izgubili proti navezi Krejčikova-Siniakova.

Elina Svitolina je na tekmi za tretje mesto ugnala Kazahstanko Eleno Rybakino. Nekdanja tretja igralka na svetu je prvo olimpijsko odličje za Ukrajino v tenisu osvojila v poltretji uri dolgem boju, v katerem je Rybakino premagala z 1:6, 7:6 (5) in 6:4.