U18: Buzeti na Kodeljevem do prvenca med mladinci, pri dekletih do naslova 1. nosilka

Hana Bečirovič Novak je upravičila vlogo 1. nosilke. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

Na Kodeljevem se je na praznični torek končalo odprto prvenstvo v starostni kategoriji U18. Pri fantih je največ pokazal Vid Buzeti (PTUJ), medtem ko je pri dekletih vlogo 1. nosilke upravičila Hana Bečirovič Novak (ŽTKMB).

Na igriščih TD Slovan se je v preteklih dneh za igralke in igralce v starostni kategoriji Petrol U18 odvijalo prvo odprto prvenstvo na peščenih igriščih v koledarskem letu 2021. V konkurenci fantov je že od samega začetka odlično igral Nikola Puntarič (TABRE), ki je še lani branil prav barve Slovana. Po vrsti je nadigral Marka Bernarda (TR-KR, 6:2, 6:1), Miho Bajžlja (TKMED, 6:2, 6:0), v 3. kolu izločil 2. nosilca turnirja Simona Javorška (TC-LJ), v polfinalu pa kar malce presenetljivo gladko odpravil še Luko Videnovića. Predstavnik TK Triglav Kranj je namreč prav tako mlel nasprotnike enega za drugim in na poti do polfinala skupaj izgubil zgolj 4 igre. Proti Puntariču je bil nemočen in dvoboj izgubil z 0:6 in 2:6.

V zgornji polovici žreba v uvodnih kolih ni bilo presenečenj. V četrtfinale so se uvrstili 1. nosilec Job Japelj (TKMED), 4. nosilec Vanja Joksović (TKMED), 5. nosilec Žiga Bradaška (TC-LJ) in 6. nosilec Vid Buzeti (PTUJ). V polfinale sta se prebila Japelj in Buzeti, finalni obračun proti Puntariču pa si je po treh nizih priboril Buzeti. Ta je že v četrtfinalu za zmago proti Joksović potreboval tri nize, nič drugače pa ni bilo niti v finalu. Tam je dobro začel, prvi niz dobil s 6:1, a Puntarič je v naslednjem nizu odgovoril z enako mero. Najboljše je Buzeti prihranil za konec in tretji niz dobil brez izgubljenega niza. Za Vida je bila to na turnirjih pod okriljem Tenis Slovenije to prva turnirska zmaga po letu 2015, ko je bil na igriščih ŽTK Maribor najboljši v kategoriji dečki U12.

Pri dekletih se je do naslova brez izgubljenega niza prebila 1. nosilka turnirja Hana Bečirovič Novak. Predstavnica ŽTK Maribor, ki je v začetku koledarskega leta odlično nastopala tudi na nekaterih članskih turnirjih – pohvali se lahko s prebojem v polfinale Telemach državnega pokala tako na igriščih TK Branik Maribor kot tudi na igriščih TK Murska Sobota – je vse nasprotnice ugnala brez izgubljenega niza. Po vrsti je bila boljša od Nike Por (TR-KR), zimske državne prvakinje U18 Anamari Žnuderl (MU-SO), Lare Flerin (TR-KR) in v finalu še od Mete Marenk (TR-KR). Ta je na poti do finala med drugim izločila tudi 2. nosilko Niko Završki (ŠD_LTA), v finalnem obračunu proti Bečirovič Novakovi ostala pri treh osvojenih igrah. Za Hano je to prva turnirska zmaga na turnirjih pod okriljem Tenis Slovenije po slavju julija 2019 v Šentjurju. Tudi takrat je bila najboljša v kategoriji deklice U18.