U12: Uspešno ostajata v igri prva nosilca Lunder in Suljić

Drugi dan državnega prvenstva do 12. leta, ki poteka na igriščih TK Branik, je prinesel nove zmage mladim teniškim igralkam in igralcem. 

Tita Eva Lunder je uspešno preskočila prvo oviro. (Foto: Instagram)

Prvi dan posameznih dvobojev je zaključen, prav tako so zaključili s četrtfinalnimi obračuni dvojic. Pri deklicah so se čisto vse nosilke prebile v 2. kolo.  Z izjemno Kaje Knific (TR-KR) in Line Sarhatlić (MAXLJ), ki sta odigrali po tri nize, so se vse prebile v 2. kolo v dveh nizih. Tudi dečki uspešno nadaljujejo. Žan Ramovš (TK-CC) je edini nosilec, ki je že izpadel v 1. kolu, v treh nizih ga je premagal Luka Boh (MAXLJ).

V konkurenci dvojic so znani že vsi polfinalisti. Pri deklicah so se med najboljše štiri pare prebile Tita Eva Lunder (RAFA) in Lina Sarhatlić (MAXLJ), Ivona Dirnbek (KRŠKO) in Selina Pajić (BR-MB), Taja Doberlet (TR-KR) in Tara Milanović (TR-KR), Brina Bohorič (OL-LJ) in Ava Pegam (TK-CC). Pri dečkih je to uspelo Lovru Marinčiču (OL-LJ) in Ianu Suljiću (TABRE), Svitu Seliškarju (TC-LJ) in Valu Šketaku (ASLIT), Leonu Đakoviću (TR-KR) in Valu Strnadu (MAJA) ter Dilanu Komočarju (KRŠKO) in Janu Miklavžinu (TK-VE).

Državno prvenstvo U12 – deklice
(TK Branik, pesek)

Rezultati kvalifikacije
Glavni del, 1. kolo
Lunder T. E. – Čamdžić Z. 6:0, 6:0
Šmarčan Z. – Abramović T. 6:2, 6:0
Arsić N. – Verhovec L. 6:0, 6:1
Dirnbek I. – Štor I. 6:2, 6:3
Bohorič B. – Fesel Kamenik M. 6:0, 6:0
Milošič E. M. – Senica J. 6:0, 6:0
Šerbinek A. – Hočevar N. 6:1, 6:0
Pegam A. – Vrbetič L. 6:0, 6:0
Pajić S. – Kazić L. 6:2, 6:0
Ivanov E. – Lečnik M. 6:3, 7:5
Knific K. – Mihajlović M. 6:3, 2:6, 6:3
Sarhatlić L. – Milošič N. A. 6:3, 7:6(8)
Doberlet T. – Zrnić N. 6:0, 6:0
Knavs K. – Savšek T. 6:4, 6:1
Kralj L. – Šuštar L.  6:3, 6:4
Milanović T. – Kkazić T. 6:0, 6:1

2. kolo
Lunder T. E. – Šmarčan Z.
Arsić N. – Dirnbek I.
Bohorič B. – Milošič E. M.
Šerbinek A. – Pegam A.
Pajić S. – Ivanov E.
Knific K. – Sarhatlić L.
Doberlet T. – Knavs K.
Kralj L. – Milanović T.


Državno prvenstvo U12 –  dečki
(TK Branik, pesek)

Rezultati kvalifikacije
Glavni del, 1. kolo
Suljić I. – Đaković L. 6:3, 6:0
Marinšek J. – Zorenč N. 6:0, 6:3
Šimonka A. E. – Satler B. 6:1, 6:3
Komočar D. – Seliškar S. 6:3, 6:1
Marinčič L. – Može M. 6:2, 6:1
Čad L. – Košak Č. 4:6, 6:2, 6:1
Brolih N. – Stanič T. 6:1, 6:0
Strnad V. – Čižmek V. 7:5, 6:0
Pušlar V. – Popovič L. 6:2, 6:0
Kozic T. – Smej T. 6:3, 6:1
Albreht T. – Senica M. 6:4, 6:3
Miklavžin J. – Šinkovec N. 6:3, 6:4
Pušlar A. – Kret M. 6:1, 6:0
Bregant Kelc M. – Zorčič G. 6:4, 6:1
Šketako V. – Jovanović T. 6:2, 5:0*predaja
Boh L. – Ramovš Ž 3:6, 6:3, 6:3

2. kolo
Suljić I. – Marinšek J.
Šimonka A. E. – Komočar D.
Marinčič L. – Čad L.
Brolih N. – Strnad V.
Pušlar V. – Kozic T.
Albreht T. – Miklavžin J.
Pušlar A. – Bregant Kelc M.
Šketako V. – Boh L.


Državno prvenstvo u12 – dečki dvojice
(TK Branik, pesek)

1. kolo
Marinčič L./Suljić I. – Kret M./Žerovnik E. 6:2, 6:1
Šimonka  A. E./Šinkovec N. – Jovanović T./Košak Č. 4:6, 6:4, 10:4
Albreht T./Ramovš Ž. – Brumen K./Senica M. 6:2, 6:1
Seliškar S./Šketako V. – Može M./Satler B. 6:4, 6:3
Đaković L./Strnad V. – Čižmek V./Popović L. 6:2, 6:3
Pušlar A./Pušlar V. – Boh L./Čad L. 7:5, 6:2
Marinšek J./Zorčič G. – Brolih N./Kozic T. 6:4, 4:6, 11:9
Komočar D./Miklavžin J. – Bregant Kelc M./Stanič T. 6:2, 6:3

Četrtfinale
Marinčič L./Suljić I. – Šimonka  A. E./Šinkovec N. 6:2, 6:1
Seliškar S./Šketako V.  – Albreht T./Ramovš Ž. 0:6, 7:5, 10:7
Đaković L./Strnad V. – Pušlar A./Pušlar V. 6:4, 6:4
Komočar D./Miklavžin J. – Marinšek J./Zorčič G. 1:6, 7:6(7), 10:7

Polfinale
Marinčič L./Suljić I. – Seliškar S./Šketako V.
Đaković L./Strnad V. – Komočar D./Miklavžin J.


Državno prvenstvo U12 – deklice dvojice
(TK Branik, pesek)

1. kolo
Lunder T. E./Sarhatlić L. – prosto
Čamdžić Z./Kralj L. – Knific K./Štor I. 1:6, 7:6(7), 10:7
Dirnbek I./Pajić S. – Fesel Kamenik M./Knavs K. 6:1, 6:1
Ivanov E-/Šmarčan Z. – Pajic D./Senica J. 6:2, 6:0
Kazić L./Kazić T. – Abramovič T./Vrbetič L. 6:4, 7:5
Doberlet T./Milanović T. – Doberlet T./Milanović T. 6:1, 6:4
Savšek T./Zrnić N. – Ekar Grlj L./Šuštar L. 6:1, 6:4
Bohorič B./Pegam A. – Arsić N./Šerbinek A. 6:0, 6:0

Četrtfinale
Lunder T. E./Sarhatlić L. – Čamdžić Z./Kralj L.  6:2, 6:2
Dirnbek I./Pajić S. – Ivanov E-/Šmarčan Z. 6.3, 6:3
Doberlet T./Milanović T.  – Kazić L./Kazić T. 6:0, 6:2
Bohorič B./Pegam A.  – Savšek T./Zrnić N. 6:0, 6:2

Polfinale
Lunder T. E./Sarhatlić L. – Dirnbek I./Pajić S.
Doberlet T./Milanović T.  – Bohorič B./Pegam A.