U12 in U14: Razigrani Sok najboljši v Domžalah, do naslova še Kovačičeva, Plošnikova in Despotović

Finalista turnirja v Domžalah sta bila Marko Požonec in Nal Sok.

S prvim turnirjem po povratku na teniška igrišča so zaključili tudi v kategorijah do 12 in 14 let. Naziv 1. nosilca sta upravičila končna zmagovalca Maksim Despotović na turnirju fantov U12 v Ljubljani in Nala Kovačič na turnirju deklet U14. Na turnirju v Domžalah je bil najboljši Nal Sok, v Murski Soboti pa se je naslova veselila Ela Plošnik.

Ela Plošnik je bila prva nosilka turnirja deklet do 12. leta starosti v Murski Soboti, kjer je nastopilo kar 45 tenisačic. V glavnem delu turnirja je Plošnikova prve tri ovire preskočila brez izgubljene igre, v polfinalu je s 6:1 in 6:2 ugnala Zalo Bizjak, za konec pa v velikem finalu še Saro Mihelčič z rezultatom 6:3 in 6:1.

Dekleta U12, Murska Sobota, pesek, finale
(1)Plošnik E. – (6)Mihelčič S. 6:3, 6:1

Tenisači do 12 leta starosti so bili tokrat aktivni v Ljubljani, kjer je vlogo glavnega favorita upravičil Maksim Despotović. Prvi nosilec turnirja v uvodnih dveh krogih ni izgubil niti igre, njegovo končno zmago pa je v polfinalu še najbolj ogrozil Jaka Rakar, ki mu je uspel odvzeti 6 iger. V velikem finalu je Despotović s 6:1 in 6:0 ugnal nepostavljenega Liama Lugariča.

Fantje U12, Gibi, Ljubljana, pesek, finale
(1)Despotović M. – Lugarič L. 6:1, 6:0

V konkurenci U14 med dekleti v Mariboru sta največ pokazali domači predstavnici Nala Kovačič in Lija Mumlek, ki sta na poti do finala sicer izgubili po en niz, a se povsem zasluženo pomerili za naziv zmagovalke turnirja. Po treh nizih je ta pripadel 1. nosilki turnirja Nali Kovačič.

Dekleta U14, Maribor, pesek, finale
(1)Kovačič N. – (2)Mumlek L. 6:2, 3:6, 6:4

Fantje do 14. leta starosti so se prvič po dolgem tekmovalnem premoru za naslov merili v Domžalah. Zmagovalec je postal Nal Sok, ki je skozi celoten turnir igral izjemno. V četrtfinalu je povsem nadigral 2. nosilca Vida Moharja, v polfinalu proti Žigi Šeškotu izgubil le 3 igre, za konec pa v finalu brez izgubljenega niza ugnal še 1. nosilca Marka Požonca.