Tudi na Rolandu Garrosu za Artnaka usoden domačin

Bor Artnak bo boljši rezultat lovil v dvojicah. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski mladinec Bor Artnak se v uvodnem obračunu na Rolandu Garrosu ni uspel prebiti do zmage. V 1. kolu glavnega dela turnirja ga je v posamični konkurenci z 2:1 v nizih premagal domači prejemnik posebnega povabila organizatorjev turnirja.

17-letni Slovenec, sicer 14. mladinec sveta, na pariškem pesku ni uspel potrditi odlične forme, ki jo je v zadnjih mesecih kazal na mladinskih peščenih turnirjih serije ITF. Med drugim je v Braziliji, Franciji in Italiji zaigral v finalu turnirjev ranga J1.

V Parizu ga je tako kot v Melbournu zaustavil domačin. Prvi niz je z rezultatom 6:4 pripadel Boru Artnaku, ki je tudi v drugem nizu že povedel z ‘breakom’ prednosti (2:1), a Francozu je uspel povratek. Odločilni tretji niz je dobil s 6:3.

Artnaku na Rolandu Garrosu ostaja še nastop v dvojicah, kjer bo moči združil z Litovcem Viliusom Gaubasom.