Thiem v Madridu rešil dve zaključni žogi in izločil Federerja

Avstrijec je ostal miren in obrnil rezultat sebi v prid. (Foto: Instagram/Mutua Madrid Open)

Po treh letih je se vrnil na peščena igrišča in že takoj prišel do preboja v četrtfinale turnirja serije ATP Masters. Roger Federer je v Madridu pustil dober vtis, 2-krat pa bil le točko oddaljen celo od polfinala. Tja se je prebil Dominic Thiem, ki je bil boljši z 2:6, 7:6(11) in 6:4.

Tako kot proti Gaelu Monfilsu, je Roger Federer tudi obračun proti Dominicu Thiemu pričel na najboljši možen način in takoj prišel do “breaka”. V polje je zadel kar 84 odstotkov prvih servisov, po vsega 30 minutah pa že povedel z 1:0 v nizih.

Drama v tie-breaku

V drugem nizu je bilo videti, da je Thiem ujel prave občutke, Avstrijcu pa se je kot edinemu uspelo prebiti tudi do “break” žogic. V 6. igri je imel pri vodstvu s 3:2 na voljo celo tri povezane (0:40), a Federer je prav vse uspel ubraniti. Tenisača sta se podala v tie-break, tam pa je Švicar hitro povedel s 3:0. Thiem je s tremi zaporednimi točkami izid izenačil, kasneje pa si z odličnim forehandom, za katerega je kazalo, da bo zletel predolgo, prišel do 2 priložnosti za niz (6:4). Federer je obe priložnosti ubranil, še posebej lepo z drop shotom tisto drugo, nato pa imel celo sam dve žogici za zmago. Avstrijec je ostal miren, v ključnih trenutkih uspel odigrati brez napake, pri vodstvu z 12:11 pa je izkoristil svojo 6. žogico za niz.

V tretjem nizu je Thiem hitro povedel z “breakom”, a Švicar se je znova vrnil med žive in rezultat izenačil na 4:4. Tedaj se je Avstrijec prikazal v najboljši luči in znova prišel do “breaka”, ki mu je kasneje prinesel tudi zmago.