Lija Mumlek odlično formo potrjuje tudi na mednarodnih tleh. (Foto: Grega Valancic / SPORTIDA)

Slovenski predstavniki nadaljujejo z uspešnim nastopanjem na turnirjih Tennis Europe. Še naprej niz neporaženosti na mednarodnih tleh podaljšuje Žiga Švec, do nove zmage pa sta se prebili tudi Lija Mumlek in Luisa Fusil.

V Novem Sadu sta se v torek na turnirju Tennis Europe U16 tako Žiga Švec (ŽTKMB) kot tudi Lija Mumlek (ŽTKMB) predstavila na igrišču Meridiana 6.

Švec je z rezultatom 6:3 in 7:6(5) ugnal domačega predstavnika Todorja Vukomanovića in tako zabeležil že 12. zaporedno zmago na Tennis Europe turnirjih, izjemno na tesno pa je šlo v obračunu med Mumlekovo in Taro Mihajlević. Domačinka je bila blizu uspeha, a preboja v četrtfinale se je na koncu po pravi drami in zmagi z 10:8 v tie-breaku tretjega niza veselila Slovenka. Slednja se bo danes v Novem Sadu na teren podala še enkrat, in sicer v paru s Pio Petelinšek (ŽTKMB).

Nove zmage se je na turnirju U12 v Tirani veselila tudi Luisa Fusil (HARI), ki je tokrat nasprotnico ugnala s kar 6:0 in 6:0. Z drugo zmago si je Fusilova že priigrala mesto v končnici turnirja. V četrtfinalu jo čaka obračun s 1.-uvrščeno igralko iz skupine F.

Tennis Europe: Petelinškova in Cikajlova nabirata zmage v Novem Sadu
Tennis Europe: Mumlekova in Švec turnir v Novem Sadu odprla z zmago, Fusilova uspešna v Tirani

* – zmagovalci torkovih tekem so označeni s krepko pisavo.