Tennis Europe: 15-letni Švec v Litvi po veliki zmagi do mesta v polfinalu

Žiga Švec blesti v Litvi. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski teniški igralec Žiga Švec nadaljuje z nizanjem izjemnih rezultatov na turnirju Tennis Europe U16 v Litvi. V četrtfinalu je po pravi borbi z rezultatom 7:5 v tretjem nizu ugnal 2. nosilca turnirja.

Po tem, ko je v prvih dveh tekmah nasprotnika “odpihnil” z igrišča, je Žigo Šveca v četrtfinalu čakal pravi test. Nasproti mu je namreč stal Poljak Tomasz Berkieta, ki je lansko koledarsko leto na mednarodni lestvici igralcev do 14. leta starosti zaključil na 5. mestu. Tekmo je bolje pričel Poljak, ki je prvi niz dobil z rezultatom 6:4, tudi v tretjem nizu pa mu je sprva kazalo bolje. Vodil je namreč z rezultatom 4:2, a Švec je v zaključku dvoboja pokazal več in v Litvi prišel do 5. zmage v nekaj dneh.

Danes se bo Švec predstavil še v dvojicah, kjer bo s klubskim kolegom Carlom Angelijem lovil finalno vstopnico.

Tennis Europe – U16: Siauliai (Litva, akril, dvorana)