Teniški svet v šoku: Osaka in Balin gresta narazen

Vsi še iščemo razlog, zakaj. Začela sta v pripravljalnem obdobju leta 2017, v tem času pa je Naomi Osaka postala prva igralka in zmagovalka dveh turnirjev za Grand Slam. Edini namig so bile izjave Japonke, da ji trener pred tekmami na OP Avstralije ni dajal preveč nasvetov. 

Naomi Osaka se je tokrat borila proti Svitolini in mrčesu. (Foto: Getty Images)
Naomi Osaka se je tokrat borila proti Svitolini in mrčesu. (Foto: Getty Images)

Presenetljiva novica, da bosta sodelovanje prekinila prva igralka sveta Naomi Osaka in njen trener Sascha Bajin. Na twitterju je zapisala: “Hey everyone, I will no longer be working together with Sascha. I thank him for his work and wish him all the best in the future.”

Osaka je bila takrat, ko se je Bajin pridružil ekipi, šele 68. igralka sveta. Po samo nekaj mesecih sodelovanja so prišli rezultati. Največji bržkone pred tedni v Avstraliji, kjer je osvojil drugi Grand Slam in je postal prva zmagoslavna Japonka v zgodovini (tudi pri moških še nimamo zmagovalca). Bajin je bil nagrajen za 13-mesečno sodelovanje, s strani ATP-ja je prejel nagrado za trenerja leta, sedaj pa sta očitno prišla do nepremostljivih razlik.

https://www.facebook.com/TennisMediaCompany/videos/293896664660319/