TE: V Velenju blestela Angeli in dvojni zmagovalec Hribar, Peternelova navdušila v Trstu

Matic Hribar v Velenju neporažen. (Foto: Facebook)

V preteklem tednu so mladi slovenski predstavniki na mednarodni sceni znova dokazali, da se v Sloveniji igra dober tenis. Na Tennis Europe U14 turnirju v Velenju je zmaga tako v posamični konkurenci kot tudi v dvojicah ostala doma, na U12 turnirju v Trstu pa sta odlično nastopali Zoja Peternel in Jerca Fleischman.

Na igriščih ŠTK Velenje so slovenski predstavniki navdušili tudi v konkurenci dečkov kot tudi deklic. Pri dečkih so se v četrtfinale uvrstili Paolo Angeli (ŽTKMB), Žiga Šeško (ASLIT) in Matic Hribar (TK-CC). Zadnja dva sta se v polfinalu pomerila kar med seboj, zmage s 6:3 in 6:1 se je veselil Hribar. Ta je v finalu izzval Angelija, prvi niz dobil s 6:0, nato pa je predstavnik ŽTK Maribor dvoboj predal. Že dan pred tem, v četrtek, sta Angeli in Hribar z izjemno predstavo prišla do naslova v dvojicah. S kar 6:1 in 6:1 sta ugnala 2. nosilca, češko-slovaško navezo Klocurek D./Markovič M.

Pri deklicah se je med najboljših osem na turnirju prebilo kar 5 Slovenk. Vseslovenski obračun med Evo Cikajlo (RADOM) in Aljo Senico (ŽTKMB) je pripadel prvi, nasproti pa bi si v četrtfinalu morali stati tudi Nala Kovačič (ŽTKMB) in Katarina Stefanija Mrvar (ŠENTJ), a je 1. nosilka turnirja dvoboj predala še pred začetkom. Mrvarjeva je v polfinalu prikazala dobro igro, a vseeno bila prekratka za zmago proti Italijanki, ki je pred tem v četrtfinalu že izločila Elo Plošnik (TR-KR), v polfinalu pa je z nastopi končala tudi Cikajlova. Ta se je skupaj z Julijo Bogatin (LUKAKP) izkazala tudi s prebojem v polfinale dvojic.

Peternelova v Trstu dvakratna finalistka, Petelinškova na Češkem ostala brez zmage

Ob turnirju v Velenju je Slovenija svoje predstavnike imela tudi v bližnjem Trstu in v češkem Jabloncu. Pri naših zahodnih sosedih se je izkazala predvsem Zoja Peternel (ŠDTŠR), ki je v posamični konkurenci kar štiri tekmice premagala brez izgubljenega niza, premoč nasprotnici pa morala priznati šele v finalu. Tam jo je ustavila nasprotnica iz Belorusije. Peternelova je odlično igrala tudi v dvojicah, kjer je bila v paru skupaj z Jerco Fleischman (TKMED) izjemno blizu naslova, a na koncu klonila z rezultatom 9:11 v tretjem nizu. Fleischmanova je v Trstu sicer zabeležila tudi dve zmagi v tolažilnem turnirju, brez zmage pa sta na turnirju ostala Patrik Semenič (SL-LJ) in Nal Zorko (MAXLJ).

Zoja Peternel odlična v Trstu.

Brez zmage je v preteklem tednu ostala tudi Pia Petelinšek (ŽTKMB), ki se je preizkusila na močnem U16 turnirju v Jabloncu.