TE: V Krškem kar 7 slovenskih predstavnikov v četrtfinalu, Eva Cikajlo blesti na Danskem

S tekmami 2. kola v konkurenci dečkov in 3. kola v konkurenci deklic se je v sredo v Krškem nadaljeval turnir Tennis Europe. Četrtfinalno vstopnico si je priigralo kar sedem slovenskih predstavnikov. 

Tenis Slovan 1012 210520 VID 1024x707 - TE: V Krškem kar 7 slovenskih predstavnikov v četrtfinalu, Eva Cikajlo blesti na Danskem
Laura Basailović v Krkšem uspešno tudi mimo 3. kola. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Stefan Djokić, Martin Kolarič, Patrik Semenič, Nika Mlakar, Laura Basailović, Zoja Peternel in Una Grubešić je sedmerica Slovencev, ki so si na domačem turnirju v Krškem zagotovili mesto v četrtfinalu. Vsi trije omenjeni dečki so v 2. kolu premagali svoje rojake, in sicer Jako Dolinarja, Sergeja Videnovića in Aljaža Štora, tudi Grubešićeva pa je na poti do četrtfinala premagala Slovenko, in sicer Tinkaro Novak.

V tem tednu na turnirju 2. kategorije U14 v Kobenhavnu blesti Eva Cikajlo, ki se je v konkurenci parov skupaj s češko soigralko že prebila v finale, odlično pa ji gre tudi med posameznicami. V četrtek bo proti 3. nosilki turnirja lovila mesto v polfinalu. V Mostu (U14 1. kategorija) se je v 3. kolo turnirja prebil Paolo Angeli, ki je skupaj s Žigo Šeškom napredoval tudi v polfinale dvojic, do nove zmage pa je v Poreču prišla tudi Luisa Fusil.

TE Krško open
(Slovenija, U12, 1. kategorija, pesek, zunaj)

DEČKI

Posamezno, 2. kolo
Djokić S. (Slo) – Dolinar J. (Slo) 6:0, 6:1
Kozjak M. (Slo) – Konstantinov A. (Blg) 4:6, 6:3, 2:6
Kolarič M. (Slo) – Videnović S. (Slo) 6:1, 6:3
Semenič P. (Slo) – Štor A. (Slo) 6:4, 6:3
Zorko N. (Slo) – Krstajić V. (Črg) 0:6, 0:6

Četrtfinale
Djokić S. (Slo) – Konstantinov A. (Blg)
Kolarič M. (Slo) – Spircu D. C. (Rom)
Semenič P. (Slo) – Krstajić V. (Črg)

Dvojice
Polfinale: Semenič P./Šuštaršič Kalin N. – Ereš L./Palčić N.

DEKLICE

3. kolo
Mlakar N. (Slo) – Santos S. (Hrv) 6:1, 6:2
Basailović L. (Slo) – Delić N. (Črg) 7:5, 6:0
Peternel Z. (Slo) – Nemcsek G. (Mad) 7:5, 2:6, 6:2
Lamovšek P. (Slo) – Plescan B. (Rom) 0:6, 0:6
Grubešić U. (Slo) – Novak T. (Slo) 6:1, 6:1
Yaneva V. (Slo) – Supova K. (Svk) 2:6, 1:6

Četrtfinale
Mlakar N. (Slo) – Popovski D. (Srb)
Basailović L. (Slo) – Peternel Z. (Slo)
Grubešić U. (Slo) – Plescan B. (Rom)

Dvojice, polfinale
Peternel Z./Pircher A. – Nedeloni C./Plescan B.
Basailović L./Fleischman J. – Malmstrom R./Supova K.

VSI REZULTATI TURNIRJA V KRŠKEM


TE Most Open 2021
(Češka, U14, 1. kategorija, pesek, zunaj)

Posamezno, 1. kolo
Šeško Ž. (Slo/12) – Cepelik M. (Češ) 6:3, 6:4
Angeli P. (Slo/5) – prosto
Senica A. (Slo) – Havlova N. (Češ) 7:5, 6:1
Bizjak Z. (Slo) – Jirouskova M. (Češ) 1:6, 1:6
Plošnik E. (Slo/11) prosto

2. kolo
Šeško Ž. (Slo/12) – Kosarko F. (Češ) 1:6, 7:5, 2:6
Angeli P. (Slo/5) – Hanusovsky L. (Svk) b.b.
Senica A. (Slo) – Paštikova J. (Češ) 1:6, 2:6
Plošnik E. (Slo/11) – Vesela B. (Češ) 2:6, 0:6

3. kolo: Angeli P. (Slo/5) – Brueckner D. (Češ) [23.9.] 

Dvojice, 1. kolo
(4)Angeli P./Šeško Ž. – prosto
Bizjak Z./Senica A. – Forejtkova E./Vesela B. 1:6, 1:6
Plošnik E./Sekerkova V. – Jirakova J./Jirouskova M. 4:6, 6:4, 10:7

2. kolo
(4)Angeli P./Šeško Ž. – Chodora R./Duda A. 6:3, 7:5
Plošnik E./Sekerkova V. – (4)Dobiasova V./Fajmonova S. 0:6, 1:6

Četrtfinale: (4)Angeli P./Šeško Ž. – Heidlmair M./Zick S. P. 6:3, 6:0
Polfinale: Angeli P./Šeško Ž. – Dvorak F./Petrofsky D. [23.9.]


TE B93 Kobenhavn
(Danska, U14, 2. kategorija, akril, dvorana)

Posamezno
1. kolo: Cikajlo E. (Slo/5) – Fink-Jensen C. (Dan/WC) 6:0, 6:1
2. kolo: Cikajlo E. (Slo/5) – Friss Hein I. (Dan) 6:1, 6:0
Četrtfinale: Cikajlo E. (Slo/5) – Braathen E. (Nor/3) [23.9.]

Dvojice
1. kolo: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – prosto
Četrtfinale: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – Hassouneh M./Paunovic E. 6:3, 6:2
Polfinale: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – Azarkan A./Hemmingsen E. S. 6:2, 6:0

Finale: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – (2)Braathen E./Storkaas I. [23.9.]


TE Kid’s Istarska Rivijera Poreč
(Hrvaška, U12, 2. kategorija, pesek, zunaj)

Posamezno, skupina B
1. krog: Fusil L. (Slo) – Eminefendić N. A. (Ita) 6:1, 6:1
2. krog: Fusil L. (Slo) – Belvanović D. (Hrv) 6:0, 6:1

Četrtfinale: Fusil L. (Slo) – ?

Dvojice
1. kolo: Fusil L./Salvadori M. – Džanić M./Rašan-Buha M. 2:5* – predaja