TE Terme Ptuj Open: Osem Slovencev v osmini finala, Bečirovič Novak in Marinšek med seboj

Mark Bečirovič Novak v osmini finala proti Luki Marinšku. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Na igriščih TK Terme Ptuj v teh dneh poteka Tennis Europe turnir kategorije 3 za igralce do 16. leta starosti. Vidno vlogo igrajo tudi številni Slovenci. Kar nekaj jih še vedno upa na vrhunski rezultat.

Mark Bečirovič Novak v osmini finala proti Luki Marinšku. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

V osmino finala so se v konkurenci fantov prebili Lasse Zajc Gajšek, Mark Bečirovič Novak, Luka Marinšek, Mark Laubič in Liam Lugarič, z enakim uspehom pa se med dekleti lahko pohvalijo Tara Murshed, Zala Bizjak in Luisa Fusil. 

V sredo bo še posebej zanimivo na igrišču številka 6, na katerem si bosta že od 8.30 naprej nasproti stala Mark Bečirovič Novak in Luka Marinšek.

TENNIS EUROPE

U16 Terme Ptuj Open – kategorija 3
(Slovenija, pesek, zunaj)

Rezultati 1. kola (kliknite za prevezavo)

2. kolo
Pečovnik J. (Slo) – Kopanyi H. (Rom/1) 1:6, 2:6
Mervič J. (Slo) – Ficjan R. (Avt/14) 0:6, 0:6
Kolarič M. (Slo) – Vrtilka J. (Češ/11) 0:6, 3:6
Zajc Gajšek L. (Slo/6) – Schmid B. (Avt) 6:2, 6:0
Bečirovič Novak M. (Slo/4) – Signorini P. (Ita) 6:1, 6:2
Marinšek L. (Slo) – Gabelić T. (Šve/16) 7:5, 6:0
Laubič M.. (Slo/12) – Horvat J. (Hrv) 6:3, 6:3
Surla M. (Slo) – Zavacky P. (Svk/3) 1:6, 1:6
Lugarič L. (Slo/2) – Kristyan I. (Mad) 6:2, 6:3
Pernat M. (Slo) – Giosanu I. (Mad/1) 2:6, 0:6
Murshed T. (Slo/12) – Bernardini M. (Ita) 6:3, 3:6, 6:3
Šifkovič E. (Slo/WC) – Mihalka A. (Mad/4) 1:6, 3:6
Bizjak Z. (Slo/6) – Matić D. (Nem) 6:0, 6:1
Pleskovič L. (Slo/WC) – Vidan T. (Hrv/7) 0:6, 3:6
Fusil L. (Slo/5) – Voiculet D. (Ita) 6:1, 6:2
Ivanc J. (Slo) – Kalman L. (Mad/2) 1:6, 0:6

3. kolo, 21.6.
Zajc Gajšek L. (Slo/6) – Vrtilka J. (Češ/11)
Bečirovič Novak M. (Slo/4) – Marinšek L. (Slo)
Laubič M. (Slo/12) – Berenz B. (Avt/5)
Lugarič L. (Slo/2) – Neković A. (Bih/15)
Murshed T. (Slo/12) – Petrašova D. (Svk/8)
Bizjak Z. (Slo/6) – Rašan-Buha M. (Hrv/10)
Fusil L. (Slo/5) — Miljković E. (Avt/9)

Rezultati dvojic (kliknite za prevezavo)