TE: Šeško in Retelj četrtfinalista v Vrsarju, Najzerjeva v petek po naslov v dvojicah

Slovenski teniški igralec Paolo Angeli na Tennis Europe turnirju U14 super kategorije na Portugalskem obstal v osmini finala, še naprej pa kar trije slovenski predstavniki upajo na naslov na turnirju v Vrsarju.

Tenis MB 210907 BW0046 1024x683 - TE: Šeško in Retelj četrtfinalista v Vrsarju, Najzerjeva v petek po naslov v dvojicah
Žiga Šeško odlično nastopa v Vrsarju.(Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

V Istri ta teden poteka Tennis Europe U14 turnir 3. kategorije, na katerem ne manjka slovenskih zmag. V 3. kolu so se od tekmovanja v posamični konkurenci poslovile vse preostale slovenske deklice Ana Stojneva, Zala Bizjak in Kaja Najzer, sta pa bila zato pri dečkih uspešna Marko Retelj in Žiga Šeško. Oba sta se tako prebila v četrtfinale in sta le še eno zmago oddaljena od medsebojnega dvoboja.

Odlično v dvojicah kaže tudi Kaji Najzer, ki je skupaj z italijansko soigralko le še zmago oddaljena od turnirske zmage.

Maistra Cup Vrsar
(U14, Hrvaška, 3. kategorija, peščena podlaga, zunaj)

Posamezno, 1. kolo
Marinković A. (Slo) – Čakarun N. (Hrv) b.b.
Stojneva A. (Slo) – Bulaku V. (Hrv) 6:2, 6:2
Bizjak Z. (Slo/12) – prosto
Najzer K. (Slo/9) prosto
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Gojmerac L. (Hrv) 6:3, 6:0 
Matijašič G. (Slo/16) – Karagić S. (Kan) 2:6, 6:1, 6:2
Najzer J. (Slo) – Salković M. (Hrv) 6:3, 6:2
Albreht L. (Slo/7) prosto
Zajc Gajšek L. (Slo) – Hemetzberger J. (Avt) 4:6, 4:6
Novaković L. (Slo/WC) – Marić Modrušan A. (Hrv) 2:6, 0:6
Jermaniš L. (Slo) – Sučić F. (Hrv/8) 1:6, 1:6
Retelj M. (Slo/9) – Miletić P. (Bih) 6:0, 6:1
Logar J. (Slo) – Dresseno F. (Ita) 0:6, 2:6
Sitar M. (Slo/WC) – Banović D. (Hrv) 0:6, 0:6
Čopič A. (Slo/WC) – Zuberbuehler R. (Hrv) 0:6, 2:6
Kušar Stojaković M. (Slo/WC) – Jovanović I. (Hrv) 3:6, 3:6
Šeško Ž. (Slo/2) prosto

2. kolo
Marinković A. (Slo) – Čorić S. (Hrv/5) 2:6, 0:6
Stojneva A. (Slo) – Vavrova Y. (Svk/4) 6:1, 7:6(2)
Bizjak Z. (Slo/12) – Grgić E. (Hrv) 6:1, 6:4
Najzer K. (Slo/9) – Dragičević N. (Hrv) 6:2, 6:2
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Tomeljak N. (Hrv/14) 3:6, 6:7(7)
Matijašič G. (Slo/16) – Penasa L. (Ita) 6:7(3), 6:4, 6:7(0)
Najzer J. (Slo) – Posca S. (Ita) 0:6, 0:6
Albreht L. (Slo/7) – Kopanyi H. (Rom) 6:0, 4:6, 4:6
Retelj M. (Slo/9) – Cappellari M. (Ita) 6:3, 6:4
Šeško Ž. (Slo/2) – Postić A. (Srb) 6:2, 6:0

3. kolo
Stojneva A. (Slo) – Les M. (Hrv) 1:6, 3:6
Bizjak Z. (Slo/12) – Dobrić M. (Hrv/7) 4:6, 2:6
Najzer K. (Slo/9) – Kolesarova J. (Svk/6) 3:6, 2:6
Retelj M. (Slo/9) – Stipetić A. (Hrv/6) 6:3, 6:2
Šeško Ž. (Slo/9) – Pugliese F. (Ita) 6:2, 6:1

Četrtfinale
Retelj M. (Slo/9) – Katana S. (Črg/4)
Šeško Ž. (Slo/2) – Hanusovsky L. (Svk/11)

Dvojice
Finale: (2)Bassotti C./Najzer K. – (1)Čorić S./Dobrić M. [17.9.]


XXVIII Taca Internacional Maia Joveem 2021
(U14, Portugalska, super kategorija, peščena podlaga, zunaj)

Posamezno
1. kolo: Angeli P. (Slo/16) – De Camargo Nardi G. (Ita/Q) 7:6(3), 6:3
2. kolo: Angeli P. (Slo/16) – Monteiro S. (Por) 6:1, 6:3
Osmina finala: Angeli P. (Slo/16) – Pleshivtsev E. (Rus/3) 6:3, 3:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: (6)Angeli P./Markovina D. – Nedelcu A./Tibelea T. 6:1, 6:3
2. kolo: (6)Angeli P./Markovina D. – Mackenzie J./Schoenhaus M. 3:6, 2:6