TE in ITF: Šeško finalist tolažilnega turnirja v Himkiju, Falknerjeva v Monastirju brez finala v dvojicah

Žiga Šeško je aktualni zimski državni prvak v kategoriji U14. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

13-letni slovenski teniški igralec Žiga Šeško tudi v petek še ni rekel zadnje na Tennis Europe U14 turnirju super kategorije v Himkiju. Premagal je še tretjega tekmeca zapored in se prebil v finale tolažilnega turnirja.

Žiga Šeško za zmago na tolažilnem turnirju mora premagati le še enega tekmeca. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V petek je finalno vstopnico v dvojicah na uvodnem turnirju sezone v Monastirju lovila Živa Falkner. Šesta najvišje uvrščena slovenska tenisačica na WTA lestvici je skupaj z Litovko Akvile Parazinskaite morala priznati premoč navezi iz Hong Konga. Nasprotnici sta bili boljši s 6:3 in 6:3. Z nastopi v posamični konkurenci je Falknerjeva ta teden končala v 1. kolu glavnega dela turnirja.

ITF W25 – Monastir
(Tunizija, trda podlaga)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Hanatani N. (Jap) 2:6, 1:6

1. kolo: Falkner Ž./Parazinskaite A. – (1)Prisacariu A./Rosca A. 7:5, 6:3
Četrtfinale: Falkner Ž./Parazinskaite A. – Monnet C./Sebov K. 3:6, 6:3, 10:5
Polfinale: Falkner Ž./Parazinskaite A. – Chong E./Wong H. 3:6, 3:6

Po tem, ko sta v četrtek na Tennis Europe U14 turnirju v Beogradu odpadla še zadnja dva slovenska predstavnika, je od Slovencev na tovrstnih turnirjih ta teden aktiven le še Žiga Šeško. Ta je na turnirju super kategorije v Himkiju na tolažilnem turnirju premagal 1. nosilca in si priboril mesto v finalu. Zmago na tolažilnem turnirju bo Šeško lovil proti nasprotniku iz Romunije.

TE U14 – Himki
(Rusija, super kategorija, akril)

1. kolo: Šeško Ž. (Slo/14) – prosto
2. kolo: Šeško Ž. (Slo/14) – Bilozertsev N. (Ukr) 6:7(4), 1:6

Tolažilni turnir
1. kolo: Šeško Ž. (Slo) – Aiukhanov A. (Rus) 4:2, 5:4(6)
Četrtfinale: Šeško Ž. (Slo) – Navolokin D. (Rus) 4:0, 4:2
Polfinale: Šeško Ž. (Slo) – Avanesyan M. (Arm/1) 5:3, 0:4, 4:1
Finale: Šeško Ž. (Slo) – Berge Nourescu (Rom) [8.1.]

1. kolo: (5)Gonzalez-Galino V./Šeško Ž. prosto
2. kolo: (5)Gonzalez-Galino V./Šeško Ž. – Bilozertsev N./Kartsev A. 3:6, 6:2, 10:7
Četrtfinale: (5)Gonzalez-Galino V./Šeško Ž. – (4)Berge Nourescu A./Ivanov I. 1:6, 2:6