TE: Flerinova in Pračkova zanesljivi na Portugalskem, Mrvarjeva v Luksemburgu že v polfinalu

Mladi slovenski predstavniki v tem tednu nadaljujejo z izjemno uspešnim nastopanjem na turnirjih Tennis Europe. V Luksemburgu ima Slovenija svojo predstavnico že celo v polfinalu.

Tenis Koper 03016 211003 VID 1 - TE: Flerinova in Pračkova zanesljivi na Portugalskem, Mrvarjeva v Luksemburgu že v polfinalu
Ana Tara Praček prepričljivo med najboljših osem na Portugalskem. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Na Tennis Europe U14 turnirju 3. kategorije v Luksemburgu v tem tednu nastopa Katarina Stefanija Mrvar, ki je premagala že kar tri tekmice in si tako priigrala petkovo polfinalno vstopnico. V četrtfinalu je na kolena spravilo 5. nosilko turnirja, za finale pa se bo borila proti nasprotnici iz Francije.

Odlično še naprej na Portugalskem (U16 turnir 3. kategorije) nastopata Ana Tara Praček in Lara Flerin, ki sta se tako v posamični konkurenci kot tudi v dvojicah že prebili v četrtfinale.

V Španiji je ta teden brez zmage ostala Zala Bizjak, v kvalifikacijah turnirja U12 na Cipru je obstal Nal Zorko.

TE Equinocio Coimbra 2021
(U16, Portugalska, 3. kategorija)

Posamezno, 1. kolo
Praček A. T. (Slo/1) prosto
Flerin L. (Slo/3) prosto

2. kolo
Praček A. T. (Slo/1) – Melnikova A. (Rus) 6:0, 6:1
Flerin L. (Slo/3) – Martins Casaca B. (Por) 6:3, 6:3

3. kolo
Praček A. T. (Slo/1) – Catalao C. (Por/13) 6:3, 6:0
Flerin L. (Slo/3) – Gui P. (Por/16) 6:1, 6:1

Četrtfinale
Praček A. T. (Slo/1) – ?
Flerin L. (Slo/3) – ?

Dvojice
1. kolo: (1)Flerin L./Praček A. T.prosto
2. kolo: (1)Flerin L./Praček A. T. – Castro L./Fonte C. 6:2, 6:2
Četrtfinale: (1)Flerin L./Praček A. T. – Agra M./Almeida M. [28.10.]


TE FLT Junior Open Alzette
(U14, Luksemburg, 3. kategorija)

Posamezno
1. kolo: Mrvar K. S. (Slo) – Sueur R. (Fra/3) 6:1, 2:6, 6:3
2. kolo: Mrvar K. S. (Slo) – Rozkalne A. (Lat) 6:4, 6:1
Četrtfinale: Mrvar K. S. (Slo) – Van Den Heuvel S. (Niz/5) 7:5, 6:2
Polfinale: Mrvar K. S. (Slo) – Baslilar S. (Fra) [29.10.]

Dvojice
1. kolo: Krstelj E./Mrvar K. S. – Fischer L./Formica R. 6:4, 2:6, 4:10


TE Vilas Tennis Academy Trophy Majorka
(U14, Španija, 2. kategorija)

Posamezno
1. kolo: Bizjak Z. (Slo) – Bosch Barber L. (Špa) 3:6, 2:6

Dvojice
1. kolo: (3)Bizjak Z./Scurtu J. – Khrustaleva E./Martyniak M. 6:3, 4:6, 6:10


TE Famagustsa Club Limassol 2021
(U12, Ciper, 2. kategorija)

Posamezno
1. kolo kvalifikacij: Zorko N. (Slo) – Filippos S. (Grč/WC) 6:3, 6:2
2. kolo kvalifikacij: Zorko N. (Slo) – Sokol A. (Cip/WC) 4:6, 2:6