TE: Eva Cikajlo še naprej navdušuje na Danskem, Peternelova polfinalistka v Krškem

14-letna slovenska teniška igralka Eva Cikajlo še naprej izjemno uspešno nastopa na Tennis Europe U14 turnirju 2. kategorije na Danskem. V četrtek je zabeležila že peto zmago, še danes pa se bo podala že tudi v boj za turnirsko zmago v dvojicah. 

Telemach DP 210116 BW0351 1 1024x683 - TE: Eva Cikajlo še naprej navdušuje na Danskem, Peternelova polfinalistka v Krškem
Eva Cikajlo navdušuje na Danskem. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

Eva Cikajlo je v četrtfinalu posamičnega dela turnirja po preobratu ugnala 3. nosilko turnirja in si tako zagotovila mesto v polfinalu. Danes popoldan Evo čaka še nastop v finalu dvojic, kjer bo skupaj s Čehinjo Jano Svobodovo nastopila proti 2.-postavljeni norveški dvojici.

Še naprej na Češkem (U14 1. kategorija, Most) uspešno nastopa Paolo Angeli, ki se je po novi zmagi prebil v četrtfinale, korak dlje pa je v Poreču (U12, 2. kategorija) že uspelo priti Luisi Fusil.

V Krškem se je v četrtek kar sedem predstavnikov borilo za mesto v polfinalu. Uspešna je bila Zoja Peternel, ki je v vseslovenskem dvoboju ugnala Lauro Basailović. Patrik Semenič, Nejc Šuštaršič Kalin, Zoja Peternel, Laura Basailović in Jerca Fleischman se bodo popoldan podali še v boj za finale dvojic.

TE Krško open
(Slovenija, U12, 1. kategorija, pesek, zunaj)

DEČKI

Posamezno, 2. kolo
Djokić S. (Slo) – Dolinar J. (Slo) 6:0, 6:1
Kozjak M. (Slo) – Konstantinov A. (Blg) 4:6, 6:3, 2:6
Kolarič M. (Slo) – Videnović S. (Slo) 6:1, 6:3
Semenič P. (Slo) – Štor A. (Slo) 6:4, 6:3
Zorko N. (Slo) – Krstajić V. (Črg) 0:6, 0:6

Četrtfinale
Djokić S. (Slo) – Konstantinov A. (Blg) 4:6, 6:3, 2:6
Kolarič M. (Slo) – Spircu D. C. (Rom) 3:6, 1:6
Semenič P. (Slo) – Krstajić V. (Črg) 2:6, 4:6

Dvojice
Polfinale: Semenič P./Šuštaršič Kalin N. – Ereš L./Palčić N.

DEKLICE

3. kolo
Mlakar N. (Slo) – Santos S. (Hrv) 6:1, 6:2
Basailović L. (Slo) – Delić N. (Črg) 7:5, 6:0
Peternel Z. (Slo) – Nemcsek G. (Mad) 7:5, 2:6, 6:2
Lamovšek P. (Slo) – Plescan B. (Rom) 0:6, 0:6
Grubešić U. (Slo) – Novak T. (Slo) 6:1, 6:1
Yaneva V. (Slo) – Supova K. (Svk) 2:6, 1:6

Četrtfinale
Mlakar N. (Slo) – Popovski D. (Srb) 1:6, 2:6
Peternel Z. (Slo) – Basailović L. (Slo) 6:2, 6:1
Grubešić U. (Slo) – Plescan B. (Rom) 1:6, 0:6

Polfinale: Peternel Z. (Slo) – Popovski D. (Srb) [24.9.]

Dvojice, polfinale
Peternel Z./Pircher A. – Nedeloni C./Plescan B.
Basailović L./Fleischman J. – Malmstrom R./Supova K.

VSI REZULTATI TURNIRJA V KRŠKEM


TE Most Open 2021
(Češka, U14, 1. kategorija, pesek, zunaj)

Posamezno, 1. kolo
Šeško Ž. (Slo/12) – Cepelik M. (Češ) 6:3, 6:4
Angeli P. (Slo/5) – prosto
Senica A. (Slo) – Havlova N. (Češ) 7:5, 6:1
Bizjak Z. (Slo) – Jirouskova M. (Češ) 1:6, 1:6
Plošnik E. (Slo/11) prosto

2. kolo
Šeško Ž. (Slo/12) – Kosarko F. (Češ) 1:6, 7:5, 2:6
Angeli P. (Slo/5) – Hanusovsky L. (Svk) b.b.
Senica A. (Slo) – Paštikova J. (Češ) 1:6, 2:6
Plošnik E. (Slo/11) – Vesela B. (Češ) 2:6, 0:6

3. kolo: Angeli P. (Slo/5) – Brueckner D. (Češ) 6:3, 6:3
Četrtfinale: Angeli P. (Slo/5) – Rastica J. (Češ) [24.9.]

Dvojice, 1. kolo
(4)Angeli P./Šeško Ž. – prosto
Bizjak Z./Senica A. – Forejtkova E./Vesela B. 1:6, 1:6
Plošnik E./Sekerkova V. – Jirakova J./Jirouskova M. 4:6, 6:4, 10:7

2. kolo
(4)Angeli P./Šeško Ž. – Chodora R./Duda A. 6:3, 7:5
Plošnik E./Sekerkova V. – (4)Dobiasova V./Fajmonova S. 0:6, 1:6

Četrtfinale: (4)Angeli P./Šeško Ž. – Heidlmair M./Zick S. P. 6:3, 6:0
Polfinale: Angeli P./Šeško Ž. – Dvorak F./Petrofsky D. [23.9.]


TE B93 Kobenhavn
(Danska, U14, 2. kategorija, akril, dvorana)

Posamezno
1. kolo: Cikajlo E. (Slo/5) – Fink-Jensen C. (Dan/WC) 6:0, 6:1
2. kolo: Cikajlo E. (Slo/5) – Friss Hein I. (Dan) 6:1, 6:0
Četrtfinale: Cikajlo E. (Slo/5) – Braathen E. (Nor/3) 4:6, 6:4, 6:1
Polfinale: Cikajlo E. (Slo/5) –  Fragno A. (Ita) [24.9.]

Dvojice
1. kolo: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – prosto
Četrtfinale: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – Hassouneh M./Paunovic E. 6:3, 6:2
Polfinale: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – Azarkan A./Hemmingsen E. S. 6:2, 6:0

Finale: (1)Cikajlo E./Svobodova J. – (2)Braathen E./Storkaas I. [23.9.]


TE Kid’s Istarska Rivijera Poreč
(Hrvaška, U12, 2. kategorija, pesek, zunaj)

Posamezno, skupina B
1. krog: Fusil L. (Slo) – Eminefendić N. A. (Ita) 6:1, 6:1
2. krog: Fusil L. (Slo) – Belvanović D. (Hrv) 6:0, 6:1

Četrtfinale: Fusil L. (Slo) – Miron T. (Rom) 6:3, 6:1
Polfinale: Fusil L. (Slo) – Čakarun N. (Hrv) [24.9.]

Dvojice
1. kolo: Fusil L./Salvadori M. – Džanić M./Rašan-Buha M. 2:5* – predaja