Tamara Zidanšek: “Na igrišču sem bila odločna in samozavestna ter prepričana v svojo zmago, ki sem jo tudi dosegla.”

Tamara Zidanšek (Foto Twitter)

V drugem kolu drugega turnirja za Grand Slam v sezoni, na Rolandu Garrosu sta včeraj nastopili Tamara Zidanšek (85. WTA) in Polona Hercog (73. WTA). Najprej je Zidanškova s 6:4 in s 6:1 premagala Madison Brengle (84. WTA), nato pa je Hercogova s 7:5 in 6:4 premagala Francozinjo Caroline Garcia (58. WTA).

Po najodmevnejši zmagi v karieri (B. Andreescu) in dvoboju, ki je trajal kar tri ure in 20 minut, je bila druga tekmica Zidanškove 31-letna Američanka Madison Brengle.  Zidanškova je v prvem nizu povedla s 5:0, a se Američanka ni predala. Kljub temu, da je nato dobila štiri zaporedne igre in je servirala za izenačenje na pet, pa ji preobrat ni uspel. Zidanškova je igro na servis tekmice zaključila brez izgubljene točke in zmagala s 6:4. Zidanškova je tudi v nadaljevanju začela silovito in tako kot v prvem tudi v drugem nizu povedla s 5:0. Američanka je nato sicer dobila eno igro, a se je drugi niz končal po 22 minutah. Končni rezultat je bil 6:4 in 6:1. “Danes je bila na drugi strani mreže igralka z drugačnim različnim slogom igre kot v prvem krogu, tudi priprava na dvoboj je bila povsem različna kot proti Kanadčanki Bianci Andreescu. A najbolj pomembno je, da sem na igrišču dobro delovala, čeravno sem se prvič prebila v drugi krog turnirja za Grand Slam. Na igrišču sem bila odločna in samozavestna ter prepričana v svojo zmago, ki sem jo tudi dosegla,” je bila po zmagoslavju vesela Zidanškova.

Zidanškova se bo v petek v 3. kolu srečala s Čehinjo Katerino Siniakovo, ki je bila po maratonu boljša od Rusinje Veronike Kudermetove.

Zidanškova je napredovala tudi v igri dvojic. V prvem kolu sta skupaj z Nizozemko Arantxo Rus premagali dvojico Rebecca Peterson/Cornelia Lister. Rezultat je bil 6:3 in 6:0.

Polona Hercog se je še tretjič (2010, 2019, 2021) uvrstila v tretje kolo Rolanda Garrosa. Pred dvobojem na igrišču Suzanne-Lenglen sta si Polona Hercog in Caroline Garcia nasproti stali štirikrat, v le enem obračunu pa je Mariborčanki uspelo osvojiti niz. Igralki sta se tokrat prvič pomerili na pesku, kjer je bila uspešnejša najvišje uvrščena slovenska igralka, ki je za zmago s 7:5 in 6:4 potrebovala uri in 42 minut.

Dvoboj je bolje pričela Hercogova, ki si je pri vodstvu s 3:1 na servis Francozinje priigrala kar štiri žogice za nov ‘break’, a se je domača igralka rešila in v naslednji igri rezultat poravnala na 3:3. V 10. igri je 58. igralki sveta celo dobro kazalo, da bi prvi niz dobila, a takrat je dobro odgovorila tudi Slovenka. Rešila se je iz primeža Garcie (4:5, 0:30), rezultat najprej poravnala na 5:5, že v naslednji igri pa prišla do ključnega ‘breaka’. V drugem nizu je Hercogova v polje zadela zgolj 39 % prvih servisov, a kljub temu je vse do vodstva s 5:1 kazalo na njeno gladko zmago. Prvo zaključno žogico je Polona zapravila z dvojno napako, naslednje tri (vezane, bilo je 0:40) pa je Garcia rešila z izjemno napadalno igro. Ko je v 10. igri pri rezultatu 5:4 in 0:30 znova zadišalo po izenačenju na 5:5, je Hercogova odigrala brez napak in tekmo zaključila. “Večino dvoboja sem igrala dobro, vseskozi sem bila agresivna in pripravljena na njen tempo igre. Garcia se na trenutke ni dobro znašla in ni natančno vedela kako igrati. Sama sem se vseskozi držala taktike, večji del dvoboja tudi dobro servirala, izjema je le končnica drugega niza, ko mi je odstotek začetnega udarca malce padel. Francozinja je na krilih gledalcev uprizorila napad, ki pa sem ga ubranila. Pripravljena sem bila na te težke trenutke, v odločilnih trenutkih pa sem znova prevzela pobudo,” je po zmagi dejala Hercogova.

Njena tekmica v tretjem kolu bo 21-letna Marketa Vondroušova. Edini medsebojni obračun je pripadel levoroki Čehinji, in sicer lani v Rimu, kjer je dvoboj na pesku dobila z 1:6, 6:1 in 7:6(5).

Jutri bo v drugem kolu RG nastopil Aljaž Bedene, njegov tekmec pa bo Diego Schwartzman (10. ATP). To bo njun šesti medsebojni dvoboj. Bedene je zmagal štirikrat, Argentinec pa je zmagal le na zadnjem dvoboju leta 2019 v Buenos Airesu.