Stop za Sereno Williams in Naomi Osaka

Odprto prvenstvo Avstralije v tenisu je danes postreglo z nekaj presenečenji in že v 3. krogu poskrbelo za dramatičen razplet uvodnega turnirja za veliki slam v sezoni. Od nadaljevanja sta se poslovili branilka naslova Naomi Osaka in prva zvezdnica Serena Williams, Caroline Wozniacki je končala kariero, Roger Federer se je za las izognil izpadu.

Coco Gauff (Foto: Getty)

Prva dama ženskega tenisa Serena Williams je senzacionalno izpadla v tretjem krogu in končale upe na rekorden 24. naslov za grand slam. Ameriško zvezdnico, ki je v drugem krogu izločila Slovenko Tamaro Zidanšek, je v tretjem zaustavila Kitajka Wang Qiang.

Osemintridesetletna Williamsova, sicer sedemkratna zmagovalka v Melbournu, je s 4:6, 7:6 (2) in 5:7 izgubila proti 28-letni kitajski tekmici, ki je prikazala zelo zanesljivo predstavo z le malo neizsiljenimi napakami.

“Danes sem enostavno naredila preveč napak, da bi me lahko imenovali profesionalna športnica,” je dejala Serena Williams po dvoboju s 27. nosilko.

Ameriška legenda tenisa je vse od zmage v Melbournu leta 2017, ko je bila noseča s hčerko Olympio, pri številki 23 osvojenih grand slami. Od takrat je izgubila štiri finala, a tokrat ni prišla niti blizu. Vseeno je dejala, da bo nadaljevala lov na 24. lovoriko.

“Že v soboto bom spet na igrišču in bom trenirala. Seveda še vedno verjamem, da lahko osvojim tudi 24. grand slam, sicer sploh ne bi več igrala profesionalnega tenisa,” je navijače potolažila Williamsova in dodala: “Tenisa ne igram le za zabavo. Ne maram izgubljati. Porazi niso zabavni.”

Američanka se je sicer pri zaostanku za niz in odvzem servisa vseeno vrnila v igro v drugem nizu in končno odvzela tekmici začetni udarec, ko je Wangova servirala za zmago pri 5:4, ter izsilila odločilni, tretji niz.

A nato je Williamsova izgubila svoj servis pri 5:6 v tretjem in podelila tekmici vstopnico za preboj med 16 najboljših igralk, sama pa se je prvič po letu 2006 poslovila že v tretjem krogu OP Avstralije.

“Tekmica je dobro servirala, jaz pa nisem vračala udarcev kot Serena. Če sem povsem poštena, sem sama kriva za ta poraz. Kot sem dejala, ne gre le za ta turnir, res ne smem več tako igrati. Take igre si enostavno ne smem dovoliti. To je neprofesionalno. To ni ‘kul’,” je še dodala prva zvezdnica tenisa in zatrdila, da poraz še ne pomeni konca sveta, a da je pošteno jezna nase.

Photo by DAVID GRAY/AFP via Getty Images

Williamsova je bila osma nosilka turnirja, a prva favoritinja na stavnicah za letošnji naslov v Melbournu, vendar je naletela na (preveč) odločno Wangovo, ki je na njunem edinem medsebojnem obračunu pred tem lani osvojila le eno igro. V četrtfinalu OP ZDA jo je namreč Williamsova po le 44 minutah igre premagala s 6:1 in 6:0.

Komaj 15-letna Američanka Coco Gauff je prispevala k današnjim dramatičnim zgodbam. Gauffova je namreč gladko izločila branilko naslova in tretjo igralko sveta, Japonko Naomi Osaka.

Gauffova, ki prvič nastopa na uvodnem turnirju za veliki slam sezone v članski konkurenci, je dvoboj proti Osaki po 67 minutah igre dobila s 6:3 in 6:4 ter se prebila med 16 najboljših igralk.

“Pošteno? Uau, to je moje življenje? Pred dvema letoma sem tu izgubila v prvem krogu mladinskega turnirja, zdaj pa sem se uvrstila v četrti krog. To je noro!” je takoj po zmagi navdušeno dejala ameriška najstnica.