Srečna poraženka poskrbela za zgodnje slovo Hercogove v Dubaju

Polona Hercog znova ostala brez uvrstitve v četrtfinale. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se je po mesecu dni tekmovalnega premora vrnila na igrišče. Njena pot na turnirju serije WTA 1000 v Dubaju se je zaključila že v uvodnem kolu glavnega dela turnirja.

Polona Hercog ni našla poti mimo Japonke. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Polona Hercog (57. igralka sveta) se je še četrtič v karieri odločila za nastop na močnem turnirju serije WTA 1000 v Dubaju. Trikrat je zaigrala v glavnem delu turnirja, še nikoli pa se ji ni uspelo prebiti v 2. kolo.

Tokrat je 30-letno Mariborčanko v vetrovnih razmerah porazila Misaki Doi, ki se je v glavni del turnirja prebila kot srečna poraženka. Japonka, ki na WTA lestvici zaseda 77. mesto, je dvoboj po 2 urah in 7 minutah igre dobila s 6:2, 4:6 in 6:3 ter tako izkupiček v zmagah in porazih proti Hercogovi poravnala na 3:3. Hercogova je po slabšem začetku sicer začela igrati bolje in v drugem nizu prevzela vajeti igre v svoje roke, a nato v tretjem nizu znova naredila preveč napak za končni uspeh.

V Dubaju od Slovenk tako v igri za odmeven rezultat ostaja le še Andreja Klepač, ki je tudi v Združenih arabskih Emiratih združila moči z Indijko Sanio Mirzo in že zabeležila prvo zmago.