Šok v Wimbledonu: Hsiehova izločila 1. igralko sveta!

Tajka Su-Wei Hsieh do zmage kariere! (Foto: zimbio.com)

Prvi igralki sveta Simoni Halep v Wimbledonu ni uspelo upravičiti vloge 1. nosilke. Po izpadu kar osmih od prvih 10 nosilk je Romunka veljala za eno glavnih favoritinj za končni naslov, a tudi sama klonila že v 3. krogu. Do največje zmage v karieri je prišla 32-letna Tajka Su-Wei Hsieh, ki je Romunko ugnala s 3:6, 6:4 in 7:5.

Z rezultatom 6:3 in 4:3 je vodila Simona Halep in vse je kazalo, da bo Romunki uspelo izločiti nasprotnico, ki se je s svojim stilom igre že mnogokrat v karieri izkazala za izjemno neugodno tekmico. A Su-Wei Hsieh je bila drugačnega mnenja. Z izjemnim gibanjem in odlično obrambo je vrnila vedno več aktivnih žogic Romunke in tekmici sta se podali v odločilni tretji niz. Tam je znova precej bolje kazalo 1. igralki sveta, ki je hitro povedla s 5:2, a Tajka ni prenehala verjeti v končni uspeh.

Pri zaostanku 4:5 je rešila zaključno žogico Halepove za zmago in na krilih vživetih gledalcev pripravila velik preobrat. Pri rezultatu 5:5 je izkoristila prvo “brejk” žogico in pri vodstvu s 6:5 znova morala reševati zaostanek 15:40. Ko je kazalo, da se bo Halepova vrnila v igro, je Tajka žogice nasprotnice vračala v polje vse dokler Romunka ni zgrešila. Ko je po 2 urah in 21 minutah Hsiehova izkoristila svojo prvo zaključno žogico, je zasluženo požela velik aplavz s strani gledalcev in si tako priborila mesto v osmini finala.

Wimbledon (VB, £15,982,000, trava), 3. krog, posamezno (Ž)
Hsieh S-W. (Taj) – Halep S. (Rom/1) 3:6, 6:4, 7:5
Cibulkova D. (Svk) – Mertens E. (Bel/15) 6:2, 6:2
Ostapenko J. (Lat/12) – Diatchenko V. (Rus) 6:0, 6:4
Sasnovich A. (Blr) – Gavrilova D. (Avs/26) 6:3, 6:1

Van Uytvanck A. (Bel) – Kontaveit A. (Est/28) 6:2, 6:3
Kasatkina D. (Rus/14) – Barty A. (Avs/17) 7:5, 6:3