Sestri Chan v Rimu ustavili še zadnje slovensko orožje

Andreja Klepač po zgodnjem izpadu v ženskih dvojicah ostaja še priložnost v mešanih dvojicah. (Foto: Twitter)

Po Poloni Hercog, Aljažu Bedenetu in Tamari Zidanšek je z nastopi na turnirju v Rimu zaključila tudi Andreja Klepač. Koprčanka se je skupaj s Hrvatico Darijo Jurak od turnirja serije WTA 1000 poslovila v 2. kolu.

Andreja Klepač z Jurakovo obstala v 2. kolu (Foto: Twitter)

V boju za mesto v četrtfinalu je slovensko-hrvaška naveza morala priznati premoč sestrski navezi Chan. Hao-Ching Chan in Latisha Chan, nekdaj že 5. in 1. igralka sveta v dvojicah sta dvoboj po uri in 22 minutah dobili z rezultatom 6:3 in 6:4. Predvsem v drugem nizu sta Andreja Klepač in Darija Jurak sicer imeli svoje priložnosti, saj sta dvakrat povedli z ‘breakom’ prednosti. Vodili sta s 3:0 in 4:2, a Tajvanki sta v obeh primerih zaostanek uspeli nadoknaditi.

Klepačeva tako Rim zapušča z eno zmago in enim porazom, kar jo bo na WTA lestvici obdržalo nekje okoli 40. mesta. Malce višje, okoli 30. mesta, se nahaja Jurakova.

Hercogova v Rimu uspešno prestala oba kvalifikacijska testa
Zidanškova v Rimu boljša od finalistke Roland Garrosa 2018, Bedene naprej kljub porazu