Šest izgubljenih servisnih iger Hercogove preveč za uspeh proti ex. 2 igralki sveta

Polona Hercog uspešna v Argentini. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Najvišje uvrščena slovenska teniška igralka Polona Hercog v 1. kolu turnirja serije WTA 250 v Istanbulu ni uspela premagati Rusinje Vere Zvonareve. Nekoč že 2. igralka sveta je Mariborčanko ugnala z rezultatom 6:3 in 6:3.

Hercogova tokrat Istanbul zapušča hitreje kot lani in v letu 2018. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Polona Hercog je v letih 2018 in 2020 z uvrstitvijo v finale in četrtfinale v Istanbulu pustila dober vtis, tokrat pa ni našla poti mimo dvakratne finalistke turnirjev za Grand Slam. Vera Zvonareva, ki je pri 36 letih sicer daleč od stare slave in na WTA lestvici zaseda 115. mesto, se je Štajerki oddolžila za poraz pred 6 leti v Indian Wellsu.

Slovenka je tekmo sicer dobro odprla, povedla z ‘breakom’ prednosti (2:1), a nato v nadaljevanju tekme izgubila kar šest servisni iger – dve v prvem nizu in kar štiri v drugem. Kljub vsemu je z nekaj uspešno zadetimi forehand udarci predvsem v drugem nizu bila blizu tekmici, imela pri zaostanku s 3:4 na voljo tudi dve povezani ‘break’ žogici za izenačenje na 4:4, a jih ni izkoristila.

Poraz v 1. kolu za Hercogovo pomeni izgubo 66 WTA točk, kar jo bo na WTA lestvici potisnilo nekaj mest navzdol. Kljub temu bo še naprej ostala najvišje uvrščena Slovenka, saj nižje od 79. mesta, ki ga trenutno zaseda Tamara Zidanšek, zagotovo ne bo padla.