Serena po novi veliki zmagi priznala: “To je bil moj najboljši dvoboj na tem turnirju.” (video)

Serena Williams melje dalje. (Foto: Twitter)

Ameriška teniška zvezdnica Serena Williams, zmagovalka 23 turnirjev za veliki slam, na odprtem prvenstvu Avstralije še naprej naskakuje rekordni 24. naslov. Deseta nosilka je v današnjem četrtfinalu brez večjih težav s 6:3 in 6:3 odpravila drugo igralko na lestvici WTA Romunko Simono Halep. V polfinalu jo čaka Japonka Naomi Osaka.

Poznavalci so že pred turnirjem govorili, da je 39-letna Williamsova, ki je na svetovni lestvici trenutno 11., v najboljši formi po rojstvu hčerke Olympie septembra 2017. Od takrat se namreč zaman trudi, da bi se na večni lestvici izenačila z Avstralko Margaret Court, ki ima 24 zmag na turnirjih velike četverice. Williamsova v Melbournu te govorice potrjuje z igro.

Z zmago nad vedno neugodno Halepovo je Williamsova rabila vsega 83 minut, pri tem pa je dosegla kar 24 “winnerjev”. V prvem nizu je z odvzemom servisa v drugi igri hitro prevzela vodstvo, sicer nato oddala svoj servis, a v šesti igri prišla do odločilnega “brejka” in niz dobila z igro na svoj servis brez oddane točke.

V drugem nizu je Romunka sprva sicer ponudila večji odpor, na začetku celo prišla do vodstva z 2:0 in nato s 3:1, a je Williamsova z napadalno igro znova nadvladala na igrišču. S tremi zaporednimi “brejki” je zagotovila, da tretji niz ni bil potreben. “To je bil najboljši dvoboj, ki sem ga odigrala na tem turnirju. Vedela sem, da bom svojo igro morala dvigniti na višjo raven,” je takoj po zmagi dejala Williamsova.

V polfinalu se bo Američanka srečala s tretjo igralko sveta Japonko Naomi Osaka, ki je pred tem prav tako v dveh nizih s 6:2 in 6:2 premagala Tajvanko Hsieh Su-wei.

Igralki imata zgodovino, ki sega predvsem v finale OP ZDA leta 2018, ko je zdaj 23-letna Osaka njeni otroški vzornici v dramatičnem dvoboju preprečila izenačenje rekorda Courtove in prišla do svojega prve zmage na grand slamu. Za dramatičnost je poskrbela predvsem Williamsova z živčnimi izpadi zaradi sodniških odločitev.

Doslej sta se igralki srečali trikrat, v prednosti z dvema zmagama je Japonka, ki pa ne skriva velikega spoštovanja do Williamsove. Po današnji zmagi je o možnosti, da se bo v polfinalu pomerila prav z njo dejala: “Serene se vedno malce bojim, ko stoji na nasprotni strani mreže.”

Vir: Tenis Slovenija / STA