Serena in Simona za končno zmago v Wimbledonu

Ameriška teniška igralka Serena Williams se je po zmagi nad Čehinjo Barboro Strycovo s 6:1 in 6:2 uvrstila v veliki finale turnirja za Grand Slam v Wimbledonu. V finalu se bo pomerila z Romunko Simono Halep, ki je bila v današnjem prvem polfinalnem dvoboju boljša od Ukrajinke Jeline Svitoline s 6:1 in 6:3.

Serena Williams in Simona Halep (Foto: Wimbledon)

Sedemintridesetletna Američanka bo v soboto naskakovala svojo 24. zmago na turnirjih za Grand Slam. Sedemkratna zmagovalka turnirjev v Wimbledonu in odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu, šestkratna odprtega prvenstva ZDA v New Yorku in trikratna odprtega prvenstva Francije v Parizu se bo v primeru končnega zmagoslavja nad Halepovo po številu zmag izenačila z avstralsko rekorderko Margaret Court.

Tretja na večni lestvici je Nemka Steffi Graf z 22 turnirskimi zmagami, 19-krat je slavila Američanka Helen Wills Moody, po 18-krat pa njeni rojakinji Chris Evert in Martina Navratilova.

Williamsova je izgubila svoja zadnja finalna obračuna na turnirjih za Grand Slam. Na lanskem turnirju v Wimbledonu jo je premagala Nemka Angelique Kerber, v New Yorku pa je bila od nje boljša Japonka Naomi Osaka.

V današnjem drugem polfinalnem obračunu je na osrednjem igrišču v All England Clubu pometla s svojo štiri leta mlajšo Strycovo, ki se je prvič v karieri v posamični konkurenci prebila med štiri na turnirjih za Grand Slam. Prvi niz je po vsega 27 minutah dobila s 6:1, drugega pa po 33 minutah s 6:2.

“Vesela sem, da sem se znova prebila v veliki finale. Iz dvoboja v dvoboj je moja igra v Wimbledonu boljša. V tem trenutku se počutim zelo dobro, vse mi gre kot po maslu, hkrati pa se zavedam, da lahko še izboljšam svojo igro,” je takoj po zmagi dejala Američanka in dodala: “V soboto me čaka zahteven dvoboj s Simono Halep, a vselej sem uživala v težkih obračunih. Finala se zelo veselim.”

Slovito ameriško igralko v soboto čaka Halepova, ki je po letu 2014 drugič igrala v polfinalu turnirja na sveti teniški travi. Pred petimi leti jo je na poti do finala premagala Kanadčanka Eugenie Bouchard, letos pa je bila sedma nosilka turnirja z nagradnim skladom 42,47 milijona evrov po uri in 12 minutah boljša od osmopostavljene in tri leta mlajše Svitoline. Halepova je že v drugi igri odvzela servis tekmici in povedla z 2:0. V tretji igri ji je Ukrajinka vrnila z isto mero in znižala na 1:2, nadaljevanje niza pa je minil v absolutni prevladi teniške igralke iz Constante, ki je po 44 minutah slavila s 6:1. Bolj izenačen je bil drugi niz. Do izida 3:3 sta obe polfinalistki zanesljivo držali svoj začetni udarec, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bila bolj preudarna Halepova. V sedmi igri je naredila prvi “break” in po svojem dobljenem servisu povedla s 5:3, v deveti igri pa je nato ponovno odvzela začetni udarec Ukrajinki in drugi niz po 30 minutah igre dobila s 6:3.

“V Wimbledonu preživljam ene najlepših dni v svojem življenju,” je takoj po zmagi na današnjem prvem polfinalnem dvoboju dejala Halepova in dodala: “Današnji obračun ni bil enostaven, čeravno tega izid ne kaže. Od prve žogice sem bila osredotočena na vse detajle v svoji igri, pokazala sem odločno igro. Psihično in telesno sem izjemno dobro pripravljena, veliko bolje kot sem bila pred petimi leti v polfinalu Wimbledona. V finalu bom iz sebe iztisnila vse kar lahko.”

Halepova bo naskakovala svojo drugo zmago na turnirjih za grand slam. Lani je osvojila največji turnir na svetu na peščeni podlagi – odprto prvenstvo Francije v Parizu. Williamsova in Halepova sta doslej odigrali deset medsebojnih dvobojev: na devetih je slavila Američanka, na enem pa Romunka.