Schwartzman po maratonu v polfinale Roland Garrosa

Diego Schwartzman je prvi polfinalist v konkurenci posameznikov na Odprtem teniškem prvenstvu Francije, zadnjem turnirju za Grand Slam v letošnji sezoni. Argentinec je za preboj med najboljše štiri Roland Garrosa po petih urah in 10 minutah z izidom 3:2 v nizih premagal višje postavljenega Avstrijca Dominica Thiema.

Diego Schwartzman in Dominic Thiem (Foto: REUTERS/Gonzalo Fuentes)

To je bil dvoboj tretjega in 12. nosilca, v katerem je na koncu na peščenem igrišču, bil boljši slabše postavljeni igralec. Udeleženca polfinala je dal šele peti niz, v katerem je bil boljši argentinski igralec, ki se je prvič na turnirjih velike četverice uvrstil v polfinale.

V izenačenem dvoboju je ugnal zmagovalca letošnjega odprtega prvenstva ZDA z izidom 7:6 (1), 5:7, 6:7 (6), 7:6 (5) in 6:2. Argentinec se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz četrtfinalnega dvoboja med kraljem peska, Špancem Rafaelom Nadalom, in 19-letnim Italijanom Jannikom Sinnerjem.