Roland Garros: Nadal uspešno čez prvo pariško oviro

Kralj peščenih podlag Španec Rafael Nadal je brez težav opravil s tekmecem v 1. krogu teniškega turnirja v Parizu. Po treh nizih je bil boljši od Avstralca Alexeija Popyrina.

Rafael Nadal (Foto © Adam Pretty/Getty Images)

Tretji igralec v moški konkurenci, Nadal, ki lovi že svoj 14. naslov na pariškem pesku, je odlično začel turnir, saj je v uvodnem krogu po slabih dveh urah in pol s 6:3, 6:2 in 7:6(3) premagal Popyrina, ki je v tretjem nizu serviral za zmago v nizu, imel tudi dve žogici za osvojitev niza, a je 20-kratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam obe priložnosti Avstralca ubranil in na koncu niz dobil po podaljšani igri

V prihodnjem krogu 34-letnega Španca čaka Francoz Richard Gasquet, ki je bil po treh nizih boljši od rojaka Huga Gastona. Od nosilcev se je v prvem krogu moral posloviti Francoz Ugo Humbert, 29. nosilec turnirja, ki ga je s 6:4, 6:4, 2:6 in 6:4 izločil Litovec Ričardas Berankis.

Uspešen je bil tudi edini slovenski moški predstavnik Aljaž Bedene, ki je s 7:5, 3:6, 7:5 in 6:2 premagal domačina Adriana Mannarina. Bedeneta zdaj v 2. krogu čaka obračun z desetim nosilcem, Švicarjem Diegom Schwartzmanom, ki je bil po treh nizih boljši od Tajvanca Yen-Hsun Luja.