Roland Garros: Iga Swiatek napredovala in ustavila kitajsko najstnico

Iga Swiatek (Foto: WTA)

Poljska teniška zvezdnica Iga Swiatek je napredovala v četrtfinale Odprtega prvenstva Francije v Parizu, potem ko je s 6:7 (5), 6:0, 6:2 ugnala kitajsko najstnico Qinwen Zheng. To je bila že 32. zaporedna zmaga za 20-letnico iz Varšave in prvo favoritinjo peščenega Grand Slama.

Iga Swiatek vendarle do zmage (Foto: WTA)

Poljakinja se je morala za zmago proti 19-letni Zhengovi zelo potruditi. V prvem nizu nikakor ni uspela streti leto mlajše tekmice, ki je nadoknadila zaostanek 2:5 tako v igrah kot nato v točkah v podaljšani igri. Kitajka je ubranila pet žogic za niz Swiatekove, nato pa izkoristila svojo prvo in kot prva na letošnjem OP Francije vzela niz najboljši igralki na svetu. Ta je trajal kar 82 minut. Poljakinja je nato dvignila raven igre, obenem pa je poškodba stegenske mišice nekoliko omejila Zhengovo, ki ni osvojila niti igre v drugem nizu, v tretjem pa je le redko uspela kljubovati močni igri prve nosilke.

“Igra res izjemen tenis. Ker se z njo še nisem pomerila, sem bila presenečena nad njenimi udarci in rotacijo žogice. Čestitala bi ji za prikazano, saj je težko igrati na teh turnirjih, sama pa sem zadovoljna, ker se mi je uspelo pobrati po frustracijah v prvem nizu. Večkrat sem imela prednost, a jo izpustila iz rok, zato sem ponosna nase, ker sem še v žrebu,” je skromno po dve uri in 45 minut dolgem obračunu razmišljala Poljakinja.

Za polfinalno vstopnico se bo Swiatekova pomerila z Američanko Jessico Pegula

Osemindvajsetletnica je v tretjem krogu izločila slovensko predstavnico Tamaro Zidanšek, v osmini finala pa je bila boljša od Romunke Irine Begu s 4:6, 6:2, 6:3 in se prvič v karieri uvrstila med osem najboljših na OP Francije. “Pripravila se bom kot na vsako drugo tekmo. Četrtfinale predstavlja velik stres, zato upam, da se bom lahko sprostila. Jessica ima za sabo zelo dobro sezono, je nevarna igralka. Vse bi moralo biti v redu, če bom le osredotočena in igrala svojo najboljšo igro,” je še o tekmici dejala 20-letnica.

Že pred tem sta v četrtfinale napredovali dve Rusinji, ki ju čaka medsebojni obračun za polfinale. Daria Kasatkina je s 6:2, 6:2 ugnala Italijanko Camilo Giorgi, Veronika Kudermetova pa je bila boljša od Madison Keys z 1:6, 6:3, 6:1.