Rola v Indiji izločil 8. nosilca in se prebil v četrtfinale

Blaž Rola spet na zmagovalnih tirnicah. (Foto: Facebook)

Drugi najvišje uvrščeni slovenski tenisač Blaž Rola nadaljuje z uspešnim nastopanjem na turnirju serije Challenger v Indiji. V osmini finala je z rezultatom 6:3 in 6:3 ugnal domačina Sumita Nagala, za mesto v polfinalu pa ga čaka obračun proti 86. igralcu sveta Stefaniu Travaglii.

Blaž Rola. (Foto: Facebook)

Stavnice v obračunu 126. igralca sveta Sumita Nagala in 149. igralcu sveta Blažu Roli nobenega izmed tenisačev niso postavili v vlogo favorita. Ptujčan je v svojem prvem obračunu v Bengalurju z 2:0 v nizih odpravil Ukrajinca Vladyslava Orlova, niza pa niz izgubil niti Indijec, ki je ugnal letos zares skromnega Tunizijca Maleka Jazirija.

Proti Nagalu je Rola za zmago s 6:3 in 6:3 potreboval uro in 14 minut. Ptujčan je začel izjemno udarno in si takoj priigral prednost s 5:0, tudi v nadaljevanju pa bil precej bolj nevaren tekmec. V celotnem obračunu je izgubil en sam začetni udarec, Indijcu pa je servisno igro odvzel kar 4-krat.

Že tretjič proti Travaglii

Za mesto v polfinalu se bo Blaž Rola pomeril proti Italijanu Stefanu Travaglii, sicer 86. igralcu sveta in 2. nosilcu turnirja v Indiji. Travaglia v uvodnih obračunih proti Filippu Baldiju in Mohamedu Safwatu ni imel težav. Proti Roli se bo pomeril že tretjič, rezultat v zmagah pa je poravnan na 1:1.