Rola v Dubaju ostal brez preboja v glavni del turnirja

Rola obstal v 2. kolu kvalifikacij. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je v Dubaju lovil še drugo kvalifikacijsko zmago, s katero bi se prebil v glavni del turnirja serije ATP 500, a bil pri tem neuspešen.

Rola v Dubaju ubranil šest zaključnih žog in izkoristil svojo drugo

Po tem, ko je v 1. kolu kvalifikacij preživel kar 6 zaključnih žog, je Blaž Rola tokrat moral priznati premoč 84. igralcu sveta, Južnoafričanu Lloydu Georgeu Harrisu. Slednji je za zmago s 6:2 in 6:4 potreboval točno eno uro. 30-letni Ptujčan v prvem nizu ni uspel ogroziti servisne igre nasprotnika, svoje priložnosti pa je imel v drugem nizu. Povedel je z 2:0, a naslednje štiri igre so pripadle Harrisu, ki je tako pobegnil na 4:2 in tekmo brez pretresov pripeljal h koncu.

Rola Dubaj zapušča z eno zmago in enim porazom, kar mu na ATP lestvici ne bo prineslo vidnega premika.