Rola predal kvalifikacijski obračun v Kitzbühlu
Slovenski tenisač Blaž Rola se je po dolgem času poizkušal prebiti v glavni del turnirja serije ATP, a neuspešno. Svojo misijo v Kitzbühlu je Ptujčan zaključil že v 1. kvalifikacijskem krogu, kjer je predal obračun proti domačinu Geraldu Melzerju.
Levičarja Gerald Melzer in Blaž Rola sta se med seboj pomerila še četrtič v karieri, tudi v četrto pa je igrišče kot zmagovalec zapustil leto dni starejši Avstrijec. Slednji trenutno na ATP lestvici zaseda 112. mesto, na turnir v Kitzbühlu pa ima odlične spomine, saj se je leta 2016 tu prebil vse do polfinala.
Blaž Rola, ki je na ATP lestvici zasedal že 78. mesto, tokrat obračuna ni zaključil. Rezultat je bil v prvem nizu poravnan na 4:4, ko je Avstrijec dobil dve zaporedni igri in s tem tudi prvi niz. V drugem nizu je Rola s težavami dobil prvo igro, nato pa obračun predal.
ATP 250 Kitzbühel (Avstrija, €501.345, pesek), 1. krog kvalifikacij
Melzer G. (Avt/3) – Rola B. (Slo) 6:4 0:1* – predaja
- WTT Maribor: Živa Falkner in Nina Potočnik obstali v 1. kolu (FOTO) - 23 marca, 2023
- V ŽIVO – WTT Maribor: V četrtek vseslovenski dvoboj Milić – Erjavec, na igrišče tudi Lovričeva - 22 marca, 2023
- U12: Mark Škundrić po preobratu do turnirske zmage v Krškem, v Medvodah najboljša Loti Hribernik - 22 marca, 2023