Rola na Challengerju v Neaplju ostal brez zmage

Blaž Rola v Neaplju izpadel v 1. kolu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Prvič po več kot mesecu dni je bil tekmovalno aktiven drugi najvišje uvrščeni slovenski igralec Blaž Rola. Ptujčan, ki je bil odsoten zaradi bolezni, se je predstavil na Challenger turnirju v Neaplju.

177. igralcu sveta žreb ni bil ravno najbolj naklonjen, saj mu je že takoj v 1. kolu za nasprotnika namenil Tallona Griekspoora, zmagovalca zadnjih dveh turnirjev serije Challenger v Murcii in Neaplju. Nizozemec je prvi niz dobil s 6:2, bolj konkurenčen je bil Rola v drugem nizu. Slovenec je v 12. igri niza ubranil prvo zaključno žogico Nizozemca, nato pa imel v podaljšani igri na voljo celo tri povezane žogice za niz (6:3). Griekspoor se je rešil, osvojil naslednjih 5 točk in dvoboj pripeljal h koncu še pred tretjim nizom.

V uri in 26 minutah, kolikor je trajal dvoboj, je Rola zbral 6 asov, napravil 1 dvojno napako, v polje zadel 59 % prvih servisov, izkoristil edino ‘break’ žogico (1/1), sam pa bil pri branjenju ‘break’ žogic 63-odstotno uspešen (5/8).