Rola na 44.820€ vrednem turnirju serije Challenger začel z zmago

Blaž Rola v Tennesseeju do naslova v dvojicah. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je uspešno pričel z nastopi na turnirju serije Challenger v Marbelli. V 1. kolu ga ni čakalo lahko delo, kar se je potrdilo v prvem nizu, a 30-letni Ptujčan je našel pot do povratka in si zagotovil mesto v nadaljevanju tekmovanja.

Rola uspešno pričel z nastopi na turnirju serije Challenger v Španiji. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Drugi najvišje uvrščeni slovenski tenisač na ATP lestvici je v 1. kolu 44.820 evrov vrednega turnirja serije Challenger v Marbelli po preobratu z rezultatom 4:6, 6:2 in 6:4 ugnal Maximea Janvierja (206. igralec sveta). Francoz je prvi niz dobil po 38 minutah igre, v nadaljevanju pa je več pokazal Blaž Rola.

Slovenec je v drugem nizu dvakrat odvzel servis nasprotniku, v tretjem nizu pa imel pri vodstvu s 3:0 že tudi štiri žogice za ‘break’ za vodstvo s 4:0. Janvier je kljub temu rezultat uspel izenačiti na 3:3, v v nadaljevanju več kot igre ni več osvojil.

V 2. kolu turnirja se bo Rola pomeril proti 174. igralcu sveta, Joau Dominguesu iz Portugalske, ki je v tekmi 1. kola proti 5. nosilcu turnirja Andreju Martinu (102. igralec sveta) pripravil velik preobrat. Čeh je v tretjem nizu že vodil s 5:2, izkoristil pa ni niti zaključne žoge v podaljšani igri.