Roger Federer združil moči z Agassijem in Bartyjevo, zmagal v Melbournu

Otvoritvena slovesnost OP Avstralije je v soboto zvečer v Areno Rod Laver pripeljala legende.

Roger Federer se je prvič po šestih letih vrnil v Melbourne in užival v vsakem trenutku razburljivega dvoboja.

Šestkratni zmagovalec je združil moči z Andrejem Agassijem in Ashleigh Barty ter se pomeril proti Patricku Rafterju in Lleytonu Hewittu. Trojica je izgubila uvodni niz, nato pa v 70 minutah slavila zmago z 2–4, 4–2, 4–2.

V prvih petih igrah ni bilo nobenega odvzema servisa, Roger pa je serviral za izenačenje na 3–3 in uvedel tie-break. Vendar sta Rafter in Hewitt dobro vračala žogice in po Agassijevem groznem voleju prišla do odvzema servisa.

Avstralca sta po 22 minutah zaključila uvodni niz in povedla. Andre je v tretji igri drugega niza izsilil Lleytonovo napako, si priboril odvzem servisa in svoji ekipi zagotovil prednost.

Američan je v četrti igri izgubil izmenjavo s Patrickom, izgubil servis in s tem tudi prednost. Domača igralca sta v peti igri zapravila prednost in izgubila servis ter zaostala z 2–3.

Federer je v šesti igri zadržal servis brez izgubljene točke, osvojil niz za svojo ekipo in po 43 minutah izsilil odločilni niz. Ashleigh Barty je zamenjala Agassija in v tretji igri z voleji nadigrala Rafterja ter si zagotovila odvzem servisa.

V četrti igri je dobro servirala in skupaj z Rogerjem povedla s 3–1. Federer je pri vodstvu 3–2 serviral za zmago, ubranil zaključno žogico za odvzem servisa z asom ter nato zmagal še s skokom v smeš in tako v slogu zaključil dvoboj.