Razpoloženi Gulbis v Melbourneu zaustavil tudi Bedeneta

Nekdanji član elitne 10-erice znova na pohodu proti vrhu? (Foto: Twitter)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene je na Odprtem prvenstvu Avstralije v posamični konkurenci predstavljal zadnje slovensko upanje za preboj v 3. krog tekmovanja. 30-letnemu Ljubljančanu ta met ni uspel. Na pohodu proti vrhu je kot kaže znova Latvijec Ernests Gulbis, ki je Slovenca ugnal s 3:0 v nizih.

Najvišje uvrščeni slovenski tenisač je imel na Odprtem prvenstvu Avstralije priložnost, da bi se prvič po aprilu 2018 znova prebil med elitno 50-erico. To bi mu uspelo že z zmago v 2. krogu, a prav tu ga je zaustavil bivši član elitne 10-erice Ernests Gulbis. Latvijec, ki trenutno na ATP lestvici zaseda šele 256. mesto, je izjemno formo kazal že v kvalifikacijah, ko se je brez večjih preglavic prebil v glavni del tekmovanja. Bolj prepričljiv od Aljaža Bedeneta je bil tudi v 1. krogu, ko je za zmago nad 22. igralcem sveta Felixom Auger-Aliassimeom potreboval 2 uri in 16 minut.

Latvijec izvrstno branil ‘break’ žogice

Tako Gulbis kot tudi Bedene sta v 1. krogu blestela pri svojem začetnem udarcu. Kot prvi se je na tokratnem obračunu do 2 vezanih žogic za ‘break’ pri rezultatu 2:2 prebil Slovenec, a do ‘breaka’ ni prišel. Kazen je sledila v 12. igri, ko je Bedene še drugič serviral za obstanek v nizu. Bilo je že 0:40, Latvijec pa je izkoristil 3. žogico za niz. V nadaljevanju je Bedene še kar nekajkrat ogrozil servis Latvijca, a v nobenem poizkusu (0/8) mu ‘break’ žogice ni uspelo pretvoriti v ‘break’. Gulbis je v uvodnih 2 nizih ubranil vseh 8 žogic za ‘break’,  3. nizu pa le še drvel proti zmagi.

Bedene, ki se je letos sploh prvič v karieri prebil v 2. krog, je tokrat v polje zadel le 54 odstotkov prvih servisov, kar je precej olajšalo delo Gulbisu. Kljub porazu, gre pričakovati, da bo Bedene, ki trenutno velja za 54. igralca sveta na ATP lestvici pridobil kakšno mesto. Že dan pred tem se je Bedene poslovil tudi v konkurenci dvojic, kjer je skupaj z Urugvajcem Arielom Beharjem moral priznati premoč argentinski navezi Delbonis F./Mayer L.

OP Avstralije (Melbourne, A$32.505.000, trda podlaga, zunaj) posamezno (M)
1. krog: Duckworth J. (Avs) – Bedene A. (Slo) 4:6, 7:6(5), 7:6(5), 2:6, 4:6
2. krog: Bedene A. (Slo) – Gulbis E. (Lat/Q) 5:7, 3:6, 2:6