Rafa po drami do novega soočenja z “Delpom”

Neumorni Rafael Nadal po drami do preboja v polfinale. (Foto: zimbio.com)

Rafael Nadal je po Argentincu Juanu Martinu Del Potru postal drugi polfinalist letošnjega Odprtega prvenstva ZDA. S kar 0:6 je španski matador izgubil prvi niz, na koncu pa po petih nizih in kar 4 urah in 54 minutah vseeno ugnal Avstrijca Dominica Thiema.

Še četrtič v letošnji sezoni sta se med seboj pomerila Španec Rafael Nadal in Avstrijec Dominic Thiem, tretjič pa je krajšo potegnil desnoroki tenisač. Slednji je prvi niz po vsega 26 minutah dobil s kar 6:0. Odlično mu je kazalo tudi v tretjem nizu, ko je vodil s 5:3, a nato izgubil štiri igre zapored in se znašel v zaostanku z 1:2 v nizih.

V četrtem nizu je imel Thiem pri vodstvu s 3:1 na servis Nadala kar tri priložnosti za dvojni “brejk” prednosti, Španec pa se je tudi iz tega položaja uspešno rešil in prišel vse do podaljšane igre. Tam je bil uspešnejši Avstrijec, kateremu pa za končno zmago ni zadoščalo niti 18 asov. O tem, kako zelo napet in izenačen obračun je bil to, priča tudi dejstvo, da sta igralca tudi v 5. nizu bila primorana odigrati podaljšano igro, tam pa je bilo izenačeno vse do 5:5. Naslednjo točko je na svoj servis dobil Španec, pri zaostanku s 5:6 pa je Thiem naredil napako pri “smash” udarcu in Nadala “poslal” v polfinale.