Prvi nosilec v Charlottesvilleu zaustavil Rolo

Brayden Schnur je predstavlja previsoko oviro. (Foto: Instagram)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli na turnirju serije Challenger v Charlottesvileu v posamični konkurenci ni uspelo tistega, kar mu je uspelo v konkurenci parov. V četrtfinalu ga je namreč zaustavil 1. nosilec turnirja, Kanadčan Brayden Schnur.

24-letni Kanadčan je v četrtfinalnem obračunu za zmago s 6:2 in 7:6(4) potreboval uro in 34 minut. Sprva je kazalo, da se bo obračun zaključil še hitreje, saj je Brayden Schnur za zmago serviral že pri vodstvu s 5:4 v drugem nizu. Takrat je Blaž Rola našel pot do izenačenja na 5:5, pri vodstvu s 6:5 pa je imel na voljo celo 4 žogice za niz, od tega tri v nizu (0:40).

Ptujčan svojih priložnosti ni izkoristil, v podaljšani igri pa se je znova hitro znašel v zaostanku z 0:4. Štiri zaporedne točke so slovenskega tenisača vrnile v igro, a kaj, ko so naslednje tri znova pripadle Kanadčanu in obračuna je bilo konec.

Rola bo tudi po tem tednu na ATP lestvici ostal okoli 140. položaja, Charlottesvillea pa po porazu proti Schnurju še ne zapušča. V soboto, 2. novembra, ga namreč čaka polfinalni obračun v konkurenci dvojic.

Challenger Charlottesville (Zda, $54.160, trda podlaga, dvorana), posamezno, 1. krog
Young D. (Zda) – Kavčič B. (Slo) 3:6, 6:7(2)