Prva igralka sveta brez težav v osmino finala

Iga Swiatek (Foto: Twitter)

Na odprtem prvenstvu Avstralije v tenisu so znani že prvi udeleženci osmine finala uvodnega turnirja za veliki slam v sezoni. Prva igralka sveta Poljakinja Iga Swiatek se je že četrto zaporedno sezono brez težav uvrstila v osmino finala. Na moški strani je v osmino finala napredoval tretji nosilec Grk Stefanos Tsitsipas.

Swiatek je v petek v tretjem krogu v 55 minutah izločila špansko kvalifikantko Cristino Bucsa, ki je poljski igralki odvzela zgolj eno igro, s 6:0 in 6:1.

Trikratna zmagovalka turnirjev za Grand Slam, zmagovalka Roland Garrosa in OP ZDA, se bo zdaj v dvoboju osmine finala pomerila z zmagovalko Wimbledona Rusinjo Eleno Rybakino, Moskovčanko, ki igra pod kazahstansko zastavo.

Rybakina, 22. nosilka turnirja, ki je v drugem krogu izločila Slovenko Kajo Juvan, je v obračunu tretjega kroga ugnala lansko finalistko Melbourna Danielle Collins iz ZDA s 6:2, 5:7 in 6:2.

Prihajajoči obračun Swiatek – Rybakina bo prvo srečanje med zmagovalkama turnirjev za Grand Slam, odkar je leta 2021 v četrtfinalu Cincinnatija zdaj tekmovalno upokojena Avstralka Ashleigh Barty premagala Čehinjo Barboro Krejčikovo.

Krejčikova, ki je leta 2021 v Parizu osvojila svoj edini turnir za Grand Slam, se bo za svoj drugi zaporedni četrtfinale pomerila s tretjo igralko sveta Američanko Jessico Pegula, ki je v tretjem krogu v 65 minutah s 6:0, 6:2 premagala Ukrajinko Marto Kostjuk.

Pegula je bila odločilna za zmagoslavje ZDA v pokalu United pred dvema tednoma, kjer je v polfinalu premagala prvouvrščeno Swiatek. Tako Pegula kot Krejčikova še nista izgubili niza. Krejčikova je v eni uri in 26 minutah v Rod Laver Areni premagala Ukrajinko Anhelino Kalinino s 6:2, 6:3.

Napredovala je tudi zmagovalka Roland Garrosa 2017, Latvijka Jelena Ostapenko, ki je v dveh nizih ugnala Ukrajinko Katerino Baindl.

Sedemnajsta nosilka se bo v osmini finala pomerila s sedmo nosilko iz ZDA, Cori Gauff. Osemnajstletnica je v dveh nizih v dvoboju Američank odpravila Bernardo Pera.

Vir: Tenis Slovenija, STA