Priložnost zamujena, ne vrne se nobena

Bedene bo tretjo zmago na Dunaju lovil proti Evansu. (Foto: Instagram)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene se je po končanem Odprtem prvenstvu Avstralije podal v Montpellier, kjer je z nastopi na turnirju serije ATP 250 zaključil že v 1. krogu. Previsoko oviro je Ljubljančanu predstavljal Kanadčan Vasek Pospisil.

Aljaž Bedene je v Montepllierju obstal v 1. krogu. (Foto: Instagram)

Za Aljaža Bedeneta in Vaska Pospisila je bil obračun v Montpellierju četrti medsebojni v dosedanjem delu kariere. Kanadčan, ki v Franciji nastopa s pravico zaščitenega položaja, je za zmago s 6:3 in 6:4 potreboval uro in 17 minut ter rezultat v zmagah poravnal na 2:2.

Svojih priložnosti ni izkoristil

Tako v prvem kot tudi drugem nizu je bil slovenski tenisač tisti, ki se je kot prvi prebil do priložnosti za ‘break’. V prvem nizu si je kar 4 priigral pri rezultatu 2:2, v drugem pa svojo edino pri vodstvu s 3:2. V obeh primerih do ‘breaka’ ni prišel, Pospisil pa je v obeh nizih to znal kaznovati že takoj v naslednji igri. Izkoristek ‘break’ žogic Kanadčana je bil torej 100-odstoten (2/2), medtem ko si Bedene po neizkoriščenih 5 žogicah za ‘break’ ni uspel priboriti nobene več.

Lansko leto je Bedene v tem času igral na peščeni podlagi v Cordobi, kjer je prišel vse do četrtfinala in tako osvojil 45 ATP točk. Montpellier zapušča brez osvojene ATP točke, kar pomeni, da bo stežka zadržal položaj 51. igralca sveta.