Preprečila senzacijo: Osaka od 0:6 in 5:6 do zmage

Japonka ekspresno zapušča Pariz. (Foto: Twitter)

Tretji dan dogajanja na Odprtem prvenstvu Francije je skorajda prinesel največje presenečenje do sedaj. Že v 1. krogu je bila namreč blizu tega, da tekmovanje zapusti, 1. nosilka turnirja Naomi Osaka. Japonka je bila le dve točki oddaljena od poraza, a se na koncu vendarle rešila.

Prva nosilka turnirja Naomi Osaka je že v 1. krogu hodila povsem po robu. Pred tekmo se je pričakovalo lahko nalogo za 21-letno Japonko, saj ji je nasproti stala 90. igralka sveta Anna Karolina Schmiedlova, a Slovakinja je zmago 1. igralke sveta močno ogrozila.

Osaka v začetku srečanja nikakor ni našla pravih občutkov, Schmiedlova pa je prvi niz odigrala brez napake in Japonki “zavezala kravato”. V drugem nizu je Osaka hitro povedla s 3:0 in vse je kazalo, da bo šla po poteh Serene Williams, ki je po izgubljenem prvem nizu v 1. krogu zaigrala mnogo bolje in na koncu prišla do prepričljive zmage. Nalet Osake je zaustavil dež, ko sta se igralki vrnili na igrišče, pa je Japonka znova naredila preveč napak.

Slovakinja je tako pri rezultatu 5:4 kot tudi pri izidu 6:5 v tretjem nizu servirala za zmago in bila kar 3-krat le dve točki oddaljena od zmage. Japonka je vztrajala pri svoji igri in tudi v izjemno pomembnih trenutkih odigrala agresivno, to pa ji je na koncu tudi prineslo uspeh. Izsilila je podaljšano igro, kasneje tretji niz, tam pa svoje delo le še zaključila.

V 2. krogu Japonko čaka na papirju težja naloga, saj ji bo nasproti stala vse boljša Belorusinja Victoria Azarenka.