Polona Hercog v 5. poizkusu prvič ugnala Francozinjo in se pridružila Zidanškovi v 3. kolu OP Francije

Polona Hercog je predčasno dobila dvoboj 1. kola. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Po Tamari Zidanšek se je v 3. kolo Odprtega prvenstva Francije prebila tudi Polona Hercog, ki je v petem medsebojnem dvoboju vendarle našla način, kako premagati 27-letno Francozinjo Caroline Garcia.

Bo Hercogovi v tretjem poizkusu uspelo preskočiti 3. oviro na OP Francije? (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Pred obračunom na igrišču Suzanne-Lenglen sta si Polona Hercog in Caroline Garcia nasproti stali štirikrat, v le enem obračunu pa je Mariborčanki uspelo osvojiti niz. Igralki sta se tokrat prvič pomerili na pesku, kjer je bila uspešnejša najvišje uvrščena slovenska igralka, ki je za zmago s 7:5 in 6:4 potrebovala uri in 42 minut.

Dvoboj je bolje pričela Hercogova, ki si je pri vodstvu s 3:1 na servis Francozinje priigrala kar štiri žogice za nov ‘break’, a se je domačinka rešila in v naslednji igri rezultat poravnala na 3:3. V 10. igri je 58. igralki sveta celo dobro kazalo, da bi prvi niz dobila, a takrat je dobro odgovorila tudi Slovenka. Rešila se je iz primeža Garcie (4:5, 0:30), rezultat najprej poravnala na 5:5, že v naslednji igri pa prišla do ključnega ‘breaka’. V drugem nizu je Hercogova v polje zadela zgolj 39% prvih servisov, a kljub temu je vse do vodstva s 5:1 kazalo na njeno gladko zmago. Prvo zaključno žogico je Polona zapravila z dvojno napako, naslednje tri (vezane, bilo je 0:40) pa je Garcia rešila z izjemno napadalno igro. Ko je v 10. igri pri rezultatu 5:4 in 0:30 znova zadišalo po izenačenju na 5:5, je Hercogova odigrala brez napak in tekmo zaključila.

Štajerki se je tako še tretjič v karieri uspelo prebiti v 3. kolo Rolanda Garrosa. Prvič ji je to uspelo leta 2010, ko jo je v 3. kolu zaustavila Italijanka Flavia Pennetta, drugič devet let kasneje, ko je v tesnem dvoboju morala priznati premoč Sloane Stephens. Tokrat ji bo nasproti stala 21-letna Marketa Vondroušova. Edini medsebojni obračun je pripadel levoroki Čehinji, in sicer lansko leto v Rimu, kjer je dvoboj na pesku dobila z 1:6, 6:1 in 7:6(5).