Po hitrem postopku z nastopi na Češkem končuje tudi Klepačeva

Naveza Hradecka/Klepač ostala brez polfinala. (Foto: Instagram)

Na turnirju serije WTA International v Ostravi se je ob Kaji Juvan in Tamari Zidanšek predstavila tudi Andreja Klepač. Koprčanka je v paru z domačinko Lucie Hradecka obstala v 1. kolu.

Naveza Hradecka/Klepač hitro končala z nastopi na Češkem. (Foto: Instagram)

Andreja Klepač in Lucie Hradecka sta se v Ostravi predstavili prvič po Odprtem prvenstvu Francije, kjer v 1. kolu nista uspeli upravičiti vloge favoritinj proti navezi Kostyuk M./Sasnovich A. Tokrat sta se Slovenka in Čehinja v 1. kolu WTA International turnirja v Ostravi pomerila proti Kirsten Flipkens in Demi Schuurs.

Tudi prednost s 5:0 ni bila dovolj

Po uri in 13 minutah igre sta se zmage s 6:1 in 7:5 veselili Belgijka in Nizozemka, ki sta v drugem nizu že zaostajali z 0:5, a po 4 ubranjenih žogicah za niz rezultat najprej poravnali na 5:5, nato pa si zmago zagotovili še pred tretjim nizom.

J & T Banka Ostrava Open 2020 (WTA International, Češka, $528.500, trda podlaga, dvorana), dvojice
(4)Flipkens K./Schuurs D. – Hradecka L./Klepač A. 6:1, 7:5