Po 4 zmagah Juvanova z bolečinami v hrbtu klonila proti Giorgijevi

Juvanovo izdale bolečine v hrbtu. (Foto: Facebook/Kaja Juvan)

Slovenska tenisačica Kaja Juvan je tudi v svojem tretjem nastopu v osmini finala na turnirjih serije WTA International ostala brez zmage. 19-letno Ljubljančanko je tokrat v Palermu zaustavila domačinka Camila Giorgi, ki je v drugi polovici obračuna izkoristila utrujenost Slovenke. Ta je na Siciliji v 6 dneh odigrala kar 5 tekem, na terenu pa skupaj preživela kar 9 ur in 7 minut.

Po porazu v Bukarešti lansko leto in letošnjem porazu v Acapulcu, je Kaja Juvan tudi v Palermu zaman lovila svojo prvo uvrstitev v četrtfinale turnirja serije WTA International. Tokrat ji je v Palermu od začetka kazalo odlično, saj je v prvem nizu odbila vse napade 28-letne Italijanke Camile Giorgi. Slednja je, tako kot se je od nje pričakovalo, igrala napadalen tenis, a Juvanova je bila na to vidno pripravljena. Po slabšem začetku, ko se je znašla v zaostanku z 0:2, je Slovenka osvojila kar 7 od naslednjih 6 iger, kar ji je prineslo vodstvo s 6:2 in 1:0.

Italijanka izkoristila težave Juvanove

V drugem nizu je Juvanova pri vodstvu z 2:1 imela priložnost, da bi prišla do ‘breaka’, a Italijanka se je rešila. Tedaj se je ‘momentum’ preselil na stran domačinke, ki je tudi na krilih glasne publike začela igrati vse bolje. Po drugem nizu, ki ga je Italijanka dobila s 6:2, je Juvanova na igrišče poklicala fizioterapevta, saj je čutila bolečine v hrbtu.

Domačinka se tudi v nadaljevanju ni ustavljala. Hitro je povedla s 5:1, kljub utrujenosti pa Slovenka ni izobesila bele zastave. Zaostanek je znižala na 4:5, v 10. igri tretjega niza pa je Italijanka izkoristila 2. zaključno žogico in po 2 urah igre prišla do zmage s 3:6, 6:2 in 6:4.

Juvanova je v Palermu v 6 dneh odigrala kar 5 tekem, od tega 4 dobila. Na WTA lestvici, ki se bo osvežila v ponedeljek, bo iz 121. mesta skočila na 111.

Slovenskih nastopov v Palermu kljub porazu Juvanove še ni konec. V petek se bo znova na teren podala Tamara Zidanšek, ki bo v konkurenci parov lovila mesto v finalu.