Pet velikih imen, ki izpuščajo letošnji Roland Garros

Simona Halep je na Roland Garrosu po naslovu posegla leta 2018. (Foto: Twitter)

Danes, v četrtek, bo v Parizu opravljen žreb za glavni del Odprtega prvenstva Francije 2021. Letošnji Roland Garros bo kar se tiče igralske zasedbe manj osiromašen kot lanski, a kljub temu bodo gledalci pogrešali kar nekaj izjemnih igralcev in igralk.

Želiš postati del vodilnega teniškega portala v Sloveniji? Teniški svet išče okrepitve!

Med dvema OP Francije še nikoli ni minilo tako malo časa kot tokrat. Lansko leto so organizatorji namreč turnir zaradi epidemije koronavirusa izpeljali šele v oktobru, letos pa se turnir že vrača v standardni termin. Letos se na Roland Garros vračajo tudi Roger Federer, Miloš Raonić, Jo-Wilfried Tsonga, Ashleigh Barty, Naomi Osaka in še mnogi drugi igralci, ki so lanski turnir izpustili, a tudi letos bo manjkalo kar nekaj velikih imen.

1. Simona Halep

Romunka, ki je turnir v Parizu osvojila leta 2018, predtem pa dvakrat zaigrala tudi v finalu, bo turnir izpustila zaradi natrganine v levem meču.

2. Stan Wawrinka

Še en igralec, ki je v preteklosti v Parizu že dvignil zmagovalno lovoriko. Trikratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam je bil v Franciji najboljši leta 2015, ko je v finalu z izjemno predstavo premagal Novaka Đokovića, še vedno okreva po poškodbi leve noge.

3. Andy Murray

Škot Roland Garrosa nikoli ni osvojil. Leta 2016 je v finalu z 1:3 v nizih izgubil proti Novaku Đokoviću, kar štirikrat pa je zaigral v polfinalu. Tokrat se ni neposredno uvrstil v glavni del turnirja, nastop v kvalifikacijah pa je odpovedal. Raje se bo pripravljal na travnati del sezone.

4. Denis Shapovalov

Kanadčan je v zadnjem času kazal odlične predstave in se med drugim na ATP 250 turnirju v Ženevi prebil vse do finala. Kmalu po porazu proti Norvežanu Casperju Ruudu je presenetil z izjavo, da bo izpustil Roland Garros. Imel naj bi težave z ramenom.

5. Borna Čorić

Hrvat, ki na ATP lestvici zaseda 30. mesto, leta 2018 pa je že veljal za 12. igralca sveta, je letošnji nastop na Roland Garrosu izpustil zaradi okrevanja po operaciji rame. Zagrebčan bo po vsej verjetnosti v celoti izpustil preostanek sezone.

Ob že omenjeni peterici bi mesto v glavnem delu turnirja imeli še nekateri igralci, ki bodo letošnji Roland Garros izpustili. Med njimi so Nick Kyrgios in Vasek Pospisil (oba se bosta pripravila na travnati del sezone), Kyle Edmund (koleno), Attila Balazs (noga), Samantha Stosur, Kirsten Flipkens, Dayana Yastremska in Barbora Strycova. Zadnja je že napovedala konec kariere, a upa, da se bo poslovila v Wimbledonu.