OP U16: V Celju najboljša Nika Perić in Aljaž Štor

Nika Perič najboljša v Celju. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Po tem, ko je že v ponedeljek po turnirski zmagi na odprtem prvenstvu Zala U16 na igriščih TK Spin Medvode posegel Luka Videnovič (TR-KR), smo dan kasneje dobili še zmagovalca obeh turnirjev na igriščih TK Celje.

OP U16: Sprehod Videnoviča do turnirske zmage v Medvodah, v Celju znani finalistki

Na turnirju deklet do 16. leta starosti sta si v finalu nasproti stali Katarina Stefanija Mrvar (ŠENTJ) in Nika Perić (ŠD_LOK). Prva je med drugim v četrtfinalu po treh nizih izločila 1. nosilko turnirja Zalo Vnuk (MAXLJ), medtem ko je Perićeva na poti do finala med vsemi igralkami delovala najbolj prepričljivo. Zanesljivo je dobila vse štiri dvoboje.

Finalni dvoboj je bolje pričela Mrvarjeva, ki je prvi niz dobila s 6:4, Perićeva pa je najboljše prihranila za konec. Drugi niz je dobila s 6:2, v tretjem pa delo dokončala celo brez izgubljene igre. Igralki sta si v Celju nasproti stali četrtič, vse dvoboje je dobila Perićeva, ki je tokrat proti tekmici sploh prvič oddala niz.

12-letni Štor nadaljuje z zbiranjem lovorik

Še naprej z odličnimi predstavami nadaljuje Aljaž Štor (CTA), ki je osvojil še drugi zaporedni turnir fantov U16 v B kategoriji. V začetku novembra je bil najboljši že na igriščih ŠTK Velenje, tokrat se je izkazal v Celju. Na celotnem turnirju ni izgubil niza. V dvoboju za naslov je bil s 6:2 in 6:1 boljši od 1. nosilca turnirja Lana Lamovška (ŠD_LTA).