OP Avstralije: Nadal z nekaj težavami v drugi krog

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal se je prebil v drugi krog Odprtega prvenstva Avstralije. V zahtevnem prvem dvoboju prvega Grand Slama sezone je po štirih nizih s 7:5, 2:6, 6:4, 6:1 premagal Britanca Jacka Draperja. Dvoboj je trajal tri ure in 41 minut.

Branilec naslova je imel kar nekaj preglavic, tako s svojo igro kot z mladim tekmecem. Tega je v tretjem in četrtem nizu izdala predvsem fizična pripravljenost, saj se je ukvarjal s krči in poškodbo trebušnih mišic.

Kljub temu se je zaradi številnih napak Nadala vrnil v tretji niz, a je 36-letnik z Majorke v ključnih trenutkih nanizal nekaj točk in dokončno strl 15 let mlajšega tekmeca.

V prvem nizu je do edinega odvzema servisa Nadal prišel v 12. igri, v drugem pa je bil nemočen proti Britancu, ki je hitro povedel s 4:0. Četrti niz je z odvzemom servisa začel Draper, nato pa je Španec nanizal šest zaporednih iger, potem ko je v zadnjih treh igrah Britanec komaj še stal na nogah.

Tudi španski zvezdnik je ob prvi zmagi v sezoni večkrat svoji ekipi namignil na fizične težave, raven tenisa pa prav tako večino dvoboja ni bila na njegovi prepoznavni ravni.

“Lep občutek je braniti zmago. Lani je bil to eden najbolj čustvenih turnirjev v moji karieri, a na žalost je vse to mimo. Zato moram trdo delati naprej. Lepo je biti tukaj, tudi v 19. sezoni poklicne kariere. Pomembno je začeti z zmago, zato sem vesel. To sem potreboval, saj zadnji meseci zame niso bili enostavni,” je dejal Nadal takoj po koncu dvoboja.

“Ko pogledamo vse vidike, sem glede na zadnjih šest mesecev odigral dober dvoboj proti enemu najbolj zahtevnih tekmecev v prvem krogu za nosilca. Vem, da ima pred sabo svetlo prihodnost,” je še dodal 22-kratni zmagovalec turnirjev velike četverice. S 1068. zmago se je na večni lestvici izenačil na tretjem mestu z Ivanom Lendlom. Več zmag imata v odprti eri zgolj Jimmy Connors (1275) in Roger Federer (1251).

Nadala v drugem krogu v sredo čaka obračun proti Američanu Mackenzieju McDonaldu, ki je v petih nizih premagal rojaka Brandona Nakashimo.

Od preostalih nosilcev so med drugimi zanesljivo napredovali Rus Karen Hačanov, Poljak Hubert Hurkacz, Italijan Jannik Sinner, Američan Frances Tiafoe ter Kanadčan Denis Shapovalov, izpadel pa je Hrvat Borna Ćorić, ki ga je s 6:3, 6:3, 6:3 ugnal Čeh Jiri Lehečka.

V ženski konkurenci se bo na osrednjem igrišču predstavila prva igralka sveta Poljakinja Iga Swiatek. Njena tekmica bo Nemka Jule Niemeier.

Od Slovenk bo nastopila Kaja Juvan, ki jo čaka obračun s francosko kvalifikantko Seleno Janicijevic. Druga Slovenka Tamara Zidanšek se bo v torek pomerila z drugo nosilko iz Tunizije Ons Jabeur.

V drugi krog pa so že napredovale Američanki Jessica Pegula in Coco Gauff, Grkinja Maria Sakari, lanska finalistka, prav tako Američanka Danielle Collins, nekdanja dvakratna zmagovalka tega turnirja, Belorusinja Viktorija Azarenka, Čehinji Barbora Krejčikova in Petra Kvitova ter Latvijka Jelena Ostapenko.

Vir: Tenis Slovenija, STA