Omejitve pri izvajanju športnih programov v obdobju 1.4.-11.4.2021

Tenis Slovenija logo

Spoštovani, obveščamo vas, da je Vlada RS sprejela ukrepe za zaustavitev javnega življenja med 1. in 12. aprilom, in sicer je prepovedana vsa športno-gibalna dejavnost in proces športne vadbe, razen za izvajanje športne vadbe spodaj opredeljenih športnikov.

Tenis Slovenija

Izvajanje športne vadbe športnikov (treningov)

Od 1. 4. do vključno 11. 4. 2021 je športna vadba športnikov (treningi) dovoljena:

  • športnikom z nazivom olimpijskega, svetovnega, mednarodnega in perspektivnega razreda,
  • športnikom, rojenim leta 2011 in starejšim, ki so člani državnih reprezentanc in teniškega kluba, ki je včlanjen pri Tenis Sloveniji, ter so s strani OKS vpisani v evidenco registriranih in kategoriziranih športnikov.

Izvajanje športnih tekmovanj

Dovoljeno je izvajanje velikih mednarodnih športnih prireditev, kot so evropsko in svetovno prvenstvo ter svetovni pokal. Za športnike, ki jim je dovoljeno tekmovati, je dovoljen tudi proces športne vadbe. Vsa nacionalna teniška tekmovanja bodo v tem obdobju odpovedana.

Izvajanje športno rekreativne dejavnosti

Igranje tenisa na prostem na žalost ni dovoljeno, saj je dovoljena zgolj samostojna športno rekreativna dejavnost posameznikov, ožjih družinskih članov ali skupin oseb iz skupnega gospodinjstva samo na prostem oziroma na odprtih javnih krajih (park, gozd …) v statistični regiji prebivališča. Med izvajanjem športno rekreativne dejavnosti je potrebno ohranjati varno razdaljo (vsaj 1,5 metra) do drugih posameznikov.

Izvajanje športno rekreativne dejavnosti v zaprtih javnih prostorih (telovadnicah, fitnes centrih, zaprtih tenis in/ali badminton igriščih, biljardnicah, bowling igriščih, drsališčih, bazenih …) ni dovoljeno.

Uporaba športnih objektov

Uporaba športnih objektov (zaprtih in odprtih) bo od 1.4. do vključno 11.4.2021 dovoljena zgolj za namen izvajanja športne vadbe športnikov in za namen izvajanja športnih tekmovanj, ki jih Odlok dovoljuje. Uporaba športnih objektov za namen izvajanja športno rekreativne vadbe v tem obdobju ni dovoljena.

Nošenje zaščitnih mask

Uporaba zaščitne maske je obvezna tudi med športno vadbo na odprtih javnih krajih oziroma zelenih površinah, razen če je mogoče zagotoviti medosebno razdaljo najmanj 1,5 metra oziroma če gre za športno aktivnost na zelenih površinah članov istega gospodinjstva.

Omejitev gibanja med 22 uro in 5 uro

Še naprej ostaja v veljavi omejitev gibanja med 22 uro in 5 uro razen za izjeme. Izjemo lahko uveljavljajo tudi športniki in strokovni delavci v športu za namen izvajanja športnih dejavnosti dovoljenih z Odlokom o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov. Svetujemo, da imajo športniki in strokovni delavci v športu s seboj dokazilo s katerim lahko izkazujejo izjemo: potrdilo napotitvi na izvajanje športne vadbe oz. tekmovanj, katero najdete na naši spletni strani.

Omejitev prehajanja med statističnimi regijami

Ponovno se uvaja omejitev gibanja na statistične regije oz. prepoved prehajanja med statističnimi regijami. Prehajanje med regijami je dovoljeno za določene izjeme med katere sodijo tudi športniki in strokovni delavci v športu za namen izvajanja športnih dejavnosti dovoljenih z Odlokom o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov. Svetujemo, da imajo športniki in strokovni delavci v športu s seboj dokazilo s katerim lahko izkazujejo izjemo: potrdilo o napotitvi na izvajanje športne vadbe oz. tekmovanj, katero najdete na naši spletni strani.

Prehajanje med regijami je, poleg izjem, dovoljeno tudi osebam, ki lahko predložijo:

  1. negativni rezultat testa na virus SARS-CoV-2 z metodo verižne reakcije s polimerazo (PCR test), ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa in je opravljen v državi članici Evropske unije ali državi članici Schengenskega območja ali
  2. potrdilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev ali
  3. potrdilo zdravnika, da je prebolela COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev ali
  4. dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni, oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni.

Pogoji izstopa in vstopa v Republiko Slovenijo

Omejitve pri izstopu iz Republike Slovenije

Izstop iz Slovenije zaradi potovanja v epidemiološko rdeče države je dovoljen športnikom in strokovnim delavcem v športu za namen izvajanja športne dejavnosti, ki je z Odlokom o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov dovoljena.

Ob izstopu je potrebno predložiti:

  1. negativni rezultat testa na virus SARS-CoV-2 z metodo verižne reakcije s polimerazo (PCR test), ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa in je opravljen v državi članici Evropske unije ali državi članici Schengenskega območja ali
  2. potrdilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev ali
  3. potrdilo zdravnika, da je oseba prebolela COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev ali
  4. dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim oseba dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni, oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni.

Poleg tega je potrebno predložiti ustrezno dokazilo o izpolnjevanju pogojev iz 1.odstavka 5.člena Odloka o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov (vabilo na športno tekmovanje ali napotitev na izvajanje športne vadbe s strani športne organizacije).

Omejitve pri vstopu v Republiko Slovenijo

Vstop v Slovenijo osebam iz držav ali administrativnih enot držav, ki niso uvrščene na rdeči seznam, je dovoljen brez napotitve v karanteno na domu.

Osebo, ki prihaja iz držav oziroma administrativnih enot držav na rdečem seznamu, se napoti v karanteno na domu, razen če ob vstopu v Republiko Slovenijo predloži:

  • negativni rezultat testa na virus SARS-CoV-2 z metodo verižne reakcije s polimerazo (PCR test), ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa in je opravljen v državi članici Evropske unije ali državi članici Schengenskega območja ali
  • potrdilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev ali
  • potrdilo zdravnika, da je prebolela COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev ali
  • dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni, oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni.

Obveznost spoštovanja splošnih priporočil

Športniki, strokovni delavci v športu in drugi posamezniki morajo upoštevati navodila ministrstva, pristojnega za zdravje, in Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2, ki so objavljena na spletni strani ministrstva, pristojnega za zdravje in NIJZ.

Še posebej je potrebno upoštevati naslednja priporočila NIJZ za področje športa:

Za vse dodatne informacije smo vam z veseljem na voljo.

V upanju, da se situacija čimprej povrne v stare tirnice, vas lepo pozdravljamo.

Vir: Tenis Slovenija